Netgear RNDU2220 Ready NAS Ultra 2
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Storage
Number of drive bays (2.5" and 3.5") 2 ×
RAID supported RAID 1 (reflection)
Services
Performance
Processor frequency 1.8 GHz
Read Speed 95 MB/s
Write speed 95 MB/s
Processor Intel Atom
Use
Use Home, Company
Design Desktop
Interface
LAN 2 ×
USB 2.0 1 ×
Consumption
Dimensions and weight
Depth 220 mm
Height 142 mm
Width 101 mm