MIXA
We can deliver MIXA products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 61
MIXA Urea Cica Repair+ 400 ml
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, moisturising, regenerating, nourishing and soothing, suitable for dry skin, with urea and with niacinamide, contains also niacinamide and...
MIXA Sensitive Skin Expert Bi-phase Cleanser 125ml
4.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
MIXA Sensitive Skin Expert Anti-Imperfection 30 ml
9.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 30.97 €/100 ml
MIXA Baby Gel 2in1 400 ml
6.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - for sensitive skin, for sensitive to atopic skin, - 1.62 €/100 ml
MIXA Multi-Use Balm Cica+ 50 ml + Urea Cica Repair+ Jar 400 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - regenerating balm with a thick, non-greasy texture, for dry and irritated areas, moisturizes and nourishes, soothes irritation and tension, promotes regeneration and...
MIXA Cica Repair Set 550 ml
16.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set contains: Body cream 400 ml, Ointment 150 ml
Mixa Extreme Nutrition Rich Cream 50ml
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily, skin type: dry, effect: moisturising and soothing, 50 ml - 15.18 €/100 ml
MIXA Panthenol Comfort 400 ml
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, moisturising, regenerating and nourishing, suitable for dry skin, contains also panthenol , applicable for: eczema and dry...
MIXA Hyalurogel Intensive Hydration 50ml
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily, skin type: sensitive and dry, effect: moisturising, nourishing and soothing, 50 ml - 15.98 €/100 ml
MIXA Optimal Tolerance Bi-Phase Cleanser 125 ml + MIXA Optimal Tolerance Cleansing 200 ml
9.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - Make-up Remover - 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area, Cleansing Milk -...
MIXA Hyalurogel rich cream + eye make-up remover set 175 ml
12.91 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Set contains: Exfoliator, Facial cream, , ,
MIXA Invisible Day Cream SPF 50, 50ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen unisex daily, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, anti-wrinkle, pigment spot reducer, SPF factor, protection against external...
MIXA Anti-Imperfection Moisturizing Cream 50 ml
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily and night, skin type: sensitive and mixed, effect: moisturising, nourishing, soothing and matte, 50 ml - 14.18 €/100 ml
MIXA Optimal Tolerance Micellar Water 400 ml
6.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water - for normal skin, for mature skin, for dry and sensitive skin, for combination and oily skin, removes make-up and cleanses - 1.67 €/100 ml
MIXA Anti-Imperfection 200ml
4.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for women, suitable for sensitive skin - 2.50 €/100 ml
MIXA Sensitive Skin Expert Anti-Dryness 30 ml
9.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 30.97 €/100 ml
MIXA Panthenol Comfort Body Balm 400 ml
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, moisturising, hypoallergenic, protective, nourishing and soothing, anti-itching and dry skin, for sensitive and dry skin, contains...
MIXA Sensitive Skin Expert Serum Set 90 ml
29.41 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Set - 3 × skin serum in the set
MIXA Ceramide Protect 400 ml
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, moisturising, regenerating and nourishing, suitable for dry skin, with ceramides, applicable for: dry skin, 400 ml volume -...
MIXA Hyalurogel Night Hydrating Cream-Mask 50ml
8.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women night, skin type: sensitive and dry, effect: moisturising, nourishing and soothing, 50 ml - 16.98 €/100 ml
MIXA Cica Repair+ Cream for Damaged Hands, 50ml
4.19 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - universal use for anybody, for cracked skin and dry skin, moisturising and soothing, active ingredients include panthenol , 50 ml volume - 8.38 €/100 ml
MIXA 10-in-1 Cica Repair Regenerating Ointment, 150ml
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Ointment - for sensitive skin - contains urea - volume: 150ml - 5.13 €/100 ml
MIXA Hyalurogel duopack
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily and night, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, 100 ml - 7.95 €/pcs - from 15.90 €/100 ml
MIXA Baby Foaming Bath Oil 400 ml
Great price
6.69 €
Save 0.60 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, moisturising, 400 ml volume - 1.67 €/100 ml