Tea Bags Basilur
Tea Bags Basilur – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 104
BASILUR Fruit Infusions Assorted 60 bags, wrapper
11.39 €
105.46 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Mix of fruit teas, flavoured, portioned 60x1,8g; Ingredients: Forest Fruits - apple, elderberry, strawberry, raspberry, hibiscus, rosehip, creamy and vanilla aroma Orange...
BASILUR Orient Assorted 60 bags, paper cassette
Discounted -11 %
10.49 €
11.90 €
95.36 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Ingredients: Golden Crescent, Ingredients: black tea Magic Nights, Ingredients: black tea, strawberry, apricot, pineapple, papaya aroma Moroccan Mint, Ingredients: green tea,...
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. III cover 40 gastro sachets
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition cranberry and raspberry - 0.87 €/pcs - from 131.13 €/1 kg
BASILUR White Tea Assorted 40 sachets, packed
11.79 €
196.50 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g - 0.29 €/pcs - from 196.50 €/1 kg
BASILUR Premium Earl grey unshelled 100 × 2 g
8.69 €
43.45 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, single-species, Sri Lankan, weight 200 g, composition bergamot - 43.45 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted cover 40 × 2 g
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition pomegranate, hibiscus, Mint, orange, rosehip and mango - 0.87 €/pcs - from 131.13 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. II cover 40 gastro sachets
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition lemon and mango - 0.87 €/pcs - from 131.13 €/1 kg
BASILUR Without Hibiscus Assorted 40 × 1,8 g, cover
10.89 €
151.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, hibiscus, Strawberry, orange, stevia and rosehip - 0.27 €/pcs - from 151.25 €/1 kg
BASILUR Vintage Assorted wrapper 40 bags 75 g
10 €
133.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - gift collection of festive black teas and green tea, flavoured, portioned - 0.25 €/pcs - from 133.33 €/1 kg
BASILUR Botanical Breeze Cooling Tea Assorted 40 sachets
10 €
153.85 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 65 g, composition chamomile, Lavender, mint and orange - 0.83 €/pcs - from 153.85 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 20 × 1,8 g, cover
5.19 €
144.17 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 0.26 €/pcs - from 144.17 €/1 kg
BASILUR Premium English Breakfast unshelled 100 × 2 g
8.29 €
41.45 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 0.69 €/pcs - from 41.45 €/1 kg
BASILUR Specialty Assort 60 bags, paper cassette
Discounted -11 %
10.49 €
11.90 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 115 g - 0.17 €/pcs - from 91.22 €/1 kg
BASILUR White Tea Book Assorted 32 × 1,5 g, tin
15.29 €
238.91 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, strawberry composition, orange, roses, vanilla and mango - 0.48 €/pcs - from 238.91 €/1 kg
BASILUR Bouquet Jasmine 25 × 1,5 g, cover
Discounted -10 %
4.29 €
4.79 €
112.89 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 38 g, composition jasmine - 0.17 €/pcs - from 112.89 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 40 × 1,8 g, cover
10.89 €
151.25 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 0.27 €/pcs - from 151.25 €/1 kg
BASILUR Premium Ceylon green unshelled 100 × 2 g
8.29 €
41.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 0.69 €/pcs - from 41.45 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Assorted 60 sachets, cover
11.39 €
94.92 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 120 g, composition cranberry, raspberry, sea buckthorn and currants - 0.19 €/pcs - from 94.92 €/1 kg
BASILUR gift Blue Tea Assorted pack of 40 gastro bags
10.49 €
174.83 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g, composition lavender and butterfly flower - 0.87 €/pcs - from 174.83 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Cherry Almond 20 × 1,8 g, cover
4.79 €
133.06 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, orange, stevia and rosehip - 0.24 €/pcs - from 133.06 €/1 kg
Basilur Fruit Infusions Book Summer Fiesta 32 × 1,8 g sheet
14.89 €
258.51 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - mix of fruit teas, flavoured, portioned: 32x1,8g; Ingredients: Orange Peach - apple, hibiscus, orange peel, blackberry leaf, chicory root, aroma of red orange and peach;...
BASILUR European Breakfast Tea Book Assorted tin 32 × 2 g
13.99 €
218.59 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition bergamot, Chocolate and roses - 2.33 €/pcs - from 218.59 €/1 kg
BASILUR Merry Berry Assorted Vol. I 40 sachets, cover
10.49 €
143.70 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 73 g, composition apple, Lavender, raspberry, orange, cinnamon, stevia, rosehip and vanilla - 0.26 €/pcs - from 143.70 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Book Assorted 32 × 2 g, tin
16.19 €
252.97 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition cranberry, raspberry and sea buckthorn - 0.51 €/pcs - from 252.97 €/1 kg
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Sáčkové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Filteres teák