Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 485
SCHWARZKOPF TAFT Looks Molding Clay 75 ml
7.29 €
9.72 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - for all hair types, chrání před external influences, extra strong hold, volume 75 ml - 9.72 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Flatliner 200 ml
Amazing Deal
9.69 €
4.85 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, light hold, volume 200 ml - 4.85 €/100 ml
OLAPLEX No. 6 Bond Smoother 100ml
23.90 €
23.90 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 100 ml - 23.90 €/100 ml
REUZEL Clay Matte Pomade 95 g
Amazing Deal
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, strong hold, matte
ANGRY BEARDS David Backhair 100 g matt
Great price
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, strong hold, weight 100 g
ANGRY BEARDS Bjukenen Matt Clay 120g
13.90 €
13.90 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - for all hair types, chrání před external influences, light hold, volume 100 ml - 0.43 €/pcs - from 13.90 €/100 ml
SLICK GORILLA Lightwork clay for hair 70 g
15.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - for all hair types, medium hold, weight 70 g
K18 Heatbounce Leave-in 118 ml
Great price
48.90 €
Save 9.05 €
41.44 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature and breakage, volume 118 ml - 41.44 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Dust It 10g
Great price
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional, for fine and normal hair, strong hold, weight 9 g - 165.56 €/100 g
KÉRASTASE Genesis Défense Thermique, 150ml
31.90 €
21.27 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types, effect: hydration, strengthening, softness and easy combing - 21.27 €/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni. ArtPLI Thermo-fixing spray 190 ml
17.90 €
9.42 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from UV radiation, medium hold, volume 190 ml - 9.42 €/100 ml
got2b Phenomenal Shaping Paste 100 ml
8.29 €
8.29 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, protects from external influences, strong hold, volume 100 ml - 8.29 €/100 ml
REDKEN One United Spray 25 Benefits 150 ml
26.90 €
17.93 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - unisex, leave-in, for for all hair types, effect: hydration, nutrition, regeneration, gloss and softness - 17.93 €/100 ml
got2b Phenomenal Texturizing clay 100 ml
8.29 €
8.29 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - for coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, chrání před external influences, strong hold, volume 100 ml -...
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Fix Max Gel 200 ml
Amazing Deal
20.23 €
Save 11.72 €
10.12 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 200 ml - 10.12 €/100 ml
REUZEL Styling Clay Matte Pomade 35 g
Amazing Deal
8.89 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, strong hold, matte
STMNT Dry Clay 100 ml
25.90 €
25.90 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 100 ml - 25.90 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Session 300 ml
10.90 €
3.63 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, provides protection from high temperature and external influences, extra strong hold, volume 300 ml - 3.63 €/100 ml
KÉRASTASE Gloss Absolu Anti-Frizz Glaze Milk 190 ml
40.90 €
21.53 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for unruly and frizzy hair, volume 190 ml - 21.53 €/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Infinium Pure Fixing Spray Strong 300 ml
17.90 €
5.97 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 300 ml - 5.97 €/100 ml
REDKEN Thermal Spray 250 ml
Amazing Deal
28.90 €
Save 5.05 €
11.56 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, medium hold, volume 250 ml - 11.56 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Elastic 500 ml
14.90 €
2.98 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional and vegan, pro all hair types, provides protection from high temperature, medium hold, volume 500 ml - 2.98 €/100 ml
MATRIX High Amplify Wonder Boost 250 ml
14.90 €
5.96 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, volume 250 ml - 5.96 €/100 ml
MATRIX A Curl Can Dream Light Hold Gel 250 ml
Great price
18.90 €
Save 7.05 €
7.56 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for wavy and curly hair, light hold, volume 250 ml - 7.56 €/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.sk, we currently have a total of 485 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Pasty a hlíny na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták