Drugstore Miele
Drugstore Miele – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 119
MIELE UltraPhase 1, 1.4 l
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for coloured, white and black laundry, removes stains during washing, maintains colour intensity, with fabric softener, lasts for 37 washes, volume 1400ml,...
MIELE PowerDisk All-in-1, set of 6
63.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Detergent 6-pack refill, dishwasher detergent for dishwashers with AutoDos, exclusive powder-granule formula with active oxygen for thorough cleaning, automatic...
MIELE IntenseClean, 200g
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Machine Cleaner - Effectively cleans washing machines and dishwashers, removes grease and bacteria; clean 1–3 times a year; weight: 200g
MIELE UltraPhase 2, 1.4 l
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - All-purpose laundry detergent, suitable for any UltraPhase 1 model; active oxygen for gentle and effective stain removal; OxiCare for thorough care and cleanliness of...
MIELE UltraWhite, 2,7 kg
Great price
26.90 €
Save 1.10 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder For white, light-colored, and heavily soiled colourfast laundry; preserves the whiteness - 0.55 €/washing - from 9.96 €/1 kg
MIELE Aqua fragrance bottle 12,5 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dryer Fragrance delivers the unique scent of a fresh sea breeze, for Miele dryers with a fragrance bottle holder - 14.90 €/1 pc(s)
MIELE UltraPhase 1 Sensitive, 1.4L
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour, white and black clothing, removes stains while washing, for sensitive skin, for regular washing, 36 wash cycles, volume 1440 ml - 0.28 €/pcs -...
MIELE UltraPhase 2 Sensitive, 1.4 l
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - All-purpose, for coloured, white, and black laundry; removes stains during the wash cycle; preserves colour vibrancy; suitable for everyday laundry and for sensitive...
MIELE Descaling Agent, 250g
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Descaler removes limescale from washing machines and dishwashers; contains citric acid
MIELE Polish, 500 ml
8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Rinse Aid - with special glass protection - 17.98 €/1 l
MIELE UltraPhase 1+2 Cartridge Set, 6pcs, 8.4L
99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toiletry Set - Contains 3× UltraPhase 1 and 3× UltraPhase 2, for Miele washers and washer-dryers with the TwinDos system, concentrated formula, enough for up to 150 wash cycles
MIELE Nature for Dryers
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dryer Fragrance – fresh, flacon, for 50 dryer cycles, 1 pc(s) in package - 14.90 €/1 pc(s)
MIELE TwinDos Care
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Machine Cleaner For the TwinDos dispensing system; for flushing TwinDos dispensing lines; to be used before prolonged periods of inactivity (at least 2 months); ensures...
Miele DishClean 160 g
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner removes fat and calcium deposits, promotes elasticity and firmness door seals - 63.60 €/1 l
MIELE Dishwasher Regenerating Salt, 1.5kg
4.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Salt regenerative, prevents the formation of deposits - 3.33 €/1 kg
MIELE DryFresh
14.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dryer Fragrance – floral, flacon, for 50 dryer cycles, 1 pc(s) in package - 14.90 €/1 pc(s)
MIELE UltraTabs All-in-1, 60pcs
25.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - fixed, All in 1, 60 pc(s) in package - 0.43 €/1 pc(s)
MIELE Sport 1,5 l
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - Laundry detergent for sports and technical clothing. Preserves the breathability of fabrics, neutralizes unpleasant odors, and cares for fibers: for long-lasting...
MIELE WoolCare 1,5 l
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - Laundry detergent for wool, silk, and other delicate fabrics. With wheat proteins—a nourishing treatment for your laundry; FoamCare—gentle washing thanks to a soft...
MIELE MicroCloth Kit, 3 pcs
14.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Microfiber Cloth - 3 pcs, contains 1 universal cloth, 1 for glass and 1 polishing cloth, high cleaning performance thanks to finely woven microfibers, usable dry and wet, with and...
MIELE UltraSoft 1,5 l
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener versatile, prevents the buildup of static electricity - 0.26 €/washing - from 8.60 €/1 l
MIELE Caps AQUA fabric softener
8.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - fresh fragrance, 9 Washes washes, - 0.99 €/washing
MIELE Ultracolour 1,5 l
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel Highly effective liquid laundry detergent for colored and black fabrics. Excellent stain-removing power even at low temperatures, bottle made from 100% recycled...
MIELE Caps ImpraProtect
18.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules sports, for colour, protection against loss of shape and impregnation, 3 pc(s) in package - 6.30 €/1 pc(s)