Drugstore KÄRCHER
Drugstore KÄRCHER – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 111
KÄRCHER RM 536
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - universal floor cleaning agent, 500ml - 17.78 €/1 l
Kärcher glass and window cleaner RM 500 Profi (500ml)
8.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Window Cleaner - suitable for cleaning glass surfaces and mirrors, 500ml volume - 17.58 €/1 l
Kärcher RM 500 Glass Cleaning Concentrate 750 ml
7.89 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Window Cleaner streak-free, material-saving, fresh scent, hand-cleanable - 10.52 €/1 l
KÄRCHER RM 537
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - cleaning agent for stone floors, 500ml - 17.78 €/1 l
KÄRCHER RM 534
8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - care agent for wooden floors, 500ml, use: wooden floors with protective layer - 17.98 €/1 l
KÄRCHER Glass Cleaner 3in1, 1 l
8.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pressure Washer Detergents - made for machine cleaning, ideal for glass, for facades, in canister, volume 1 l
KÄRCHER Universal Cleaner RM 626, 1 l
6.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pressure Washer Detergents - made for machine cleaning, ideal for metal, for means of transport, designed for oil and fat, in canister
KÄRCHER 3-in-1 Wood Cleaner, 1L
7.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wood Cleaner - volume: 1l - 7.79 €/1 l
KÄRCHER RM 535
8.89 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Floor Cleaner - care agent for wood flooring, 500ml, use: wooden floors - oiled or waxed - 17.78 €/1 l
KÄRCHER RM 762 Fabric Water-Repellent Treatment, 500 ml
27.53 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Carpet shampoo and upholstery – concentrated, recyclable packaging, chlorine-free, cleaning and waterproofing, liquid cleaner, no applicator, 500 ml - 55.06 €/1 l
Kärcher SE 2 Spot
123.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Multipurpose Vacuum Cleaner - carpets, soft surfaces and upholstery, bagless, with a capacity of 0,8 l, with cable, noise level: 70dB, white, yellow and black colour
KÄRCHER SC 3 EasyFix Plus*EU
199.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steam Cleaner - input 1900 W, 1 container, container volume 1 l, steam pressure 3,5 bar, safety valve, steam ready indicator
KÄRCHER WD 6 P S V-30/6/22/T multi-purpose vacuum cleaner
238.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Industrial Vacuum Cleaner - for all types of floors, bagless, power input: 1300W, battery type: No battery, textile, noise level: 73 dB, container volume: 30l, filter, tube...
KÄRCHER WV 6 Plus D500
95.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Window Vacuum Cleaner - container volume 150ml, weight 0,8kg, battery capacity 100min
KÄRCHER WD 3 V-17/6/20 Car Multi-Purpose Vacuum Cleaner 1.628-115.0
156.05 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Industrial Vacuum Cleaner - carpets, hard floors and upholstery, bagged, power input: 1000W, container volume: 17l, filter bag, tube material: plastic,
Kärcher Puzzi 8/1 C Adv
699.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Multipurpose Vacuum Cleaner - carpets and upholstery, bagless, with a capacity of 8 l, with cable, water container, grey colour
Kärcher Puzzi 10/1
749.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Multipurpose Vacuum Cleaner - carpets, soft surfaces and upholstery, bagless, water, grey colour
KÄRCHER SC 4 EasyFix Plus
258.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steam Cleaner - input 2000 W, 1 container, container volume 0,8 l, steam pressure 3,5 bar, safety valve, removable water tank, adjustable steam output
KÄRCHER SC 2 EasyFix *EU
129.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steam Cleaner - input 1500 W, 1 container, container volume 1 l, steam pressure 3,2 bar, child safety lock, safety valve, adjustable steam output
KÄRCHER SC 1 EasyFix *EU
96.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steam Cleaner - input 1200 W, 1 container, container volume 0,2 l, steam pressure 3 bar, child safety lock, safety valve, control diode
KÄRCHER WV 6 Plus
Discounted -17 %
104.33 €
125.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Window Vacuum Cleaner - container volume 150ml, weight 0,8kg, battery capacity 100min
KÄRCHER SC 4 EasyFix *EU
229.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steam Cleaner - input 2000 W, 1 container, container volume 0,8 l, steam pressure 3,5 bar, child safety lock, safety valve, removable water tank
KÄRCHER CVH 3 Plus
84.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Handheld Vacuum - battery, for allergy sufferers, operating time: 20 min, charging time: 4 h, battery type: Li-ion, HEPA, noise level: 78 dB, filter and virtual wall,...
Kärcher SE 3 Compact Home
169.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Multipurpose Vacuum Cleaner - carpets, soft surfaces and upholstery, bagless, with a capacity of 2,9 l, with cable, textile, cleaning liquid, white colour