NAC Jigsaw AKU JS-20-LI-20V (without AKU)
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Features
Type AKU
Number of oscillations 2,700 movements per minute
Cutting depth 80 mm
Weight 1.68 kg
Type of blade loading T
Features Adjustable cutting angle, Adjustable speed settings, Ergonomic handle
Cutting performance
Cutting performance wood 80 mm
Cutting performance steel 5 mm
Cutting performance aluminium 12 mm
Battery
Voltage 20 V
Battery mode NAC AKUMULTISYSTEM 20V