EXTOL PREMIUM Rivet gun ACCURATE SHARE20V 8891869 (without battery)
Price Guarantee
Specifications
Usage
Product type device
Category Workshop tools
Battery
Voltage 20 V
Battery mode Extol SHARE20V
Number of accumulators for operation 1
Usage
Use Nailing
Drive Cordless
Mechanism Strike
Suitable for Metal
Technical parameters
Voltage 20 V
Nails
Min. nail diameter 3.2 mm
Max. nail diameter 4.8 mm