EXTOL INDUSTRIAL cordless drilling screwdriver SHARE20V, BRUSHLESS, 20V Li-ion, without battery 8791
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Battery
Number of batteries without battery
Battery voltage 20 V
Battery capacity 2 Ah (2,000 mAh)
Battery
Capacity 2 Ah
Voltage 20 V
Battery mode Extol SHARE20V
Type
Hammering Impact
Power Supply AKU
Performance
Max. speed 1,800 rev/min
Motor Type Carbonless
Features
Features Torque regulation, Speed control, Ergonomic handle, Battery status indicator, LED light
Max. chuck size 13 mm
Number of speeds 2
Chuck Quick release
Weight
Weight 1.7 kg
Included
Included Transport packaging
Performance
Max. speed 1,800 rev/min
Max. torque 65 Nm