Chemical Anchors
Chemical Anchors – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 18
Den Braven Chemical Anchor VINYLESTER DEBBEX SF 280ml
Great price
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - Chemical anchor VINYLESTER DEBBEX SF 280ml - 42.50 €/1 l
Den Braven Chemical Anchor POLYESTER DEBBEX 300ml Styrene
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - Chemical anchor POLYESTER DEBBEX 300ml styrene - 29.63 €/1 l
Den Braven Chemical Anchor Polyester 280ml Debbex SF
Great price
9.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - Chemical anchor polyester 280ml Debbex SF - 35.32 €/1 l
Den Braven Chemical Anchor VINYLESTER SF 300ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor extreme strength of the anchored connection; can also be applied to flooded boreholes; solidifies quickly; reduced odour, styrene-free; anchoring of threaded rods...
Ceresit Chemical Anchor CF 850, 300 ml
Great price
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - volume 300 ml, resistant to high temperatures, grey colour, grout, two-component, rapidly solidifying, for anchoring based on reactive resins, without styrene,...
Den Braven Chemical Anchor ARCTIC VESF 300ml Debbex
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - Chemical anchor ARCTIC VESF 300ml Debbex - 56.33 €/1 l
Ceresit Chemical Anchor CF 920, 300 ml
18.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - volume 300 ml, resistant to high temperatures, grey colour, grout, two-component, rapidly solidifying, for anchoring based on reactive resins, without styrene,...
Den Braven Chemical anchor without styrene POLYESTER SF 165ml
8.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor high strength; can also be applied to flooded boreholes; solidifies quickly; reduced odour - 53.27 €/1 l
Den Braven Chemical anchor without styrene POLYESTER SF 380ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor Chemical anchor without styrene POLYESTER SF 380ml - 33.95 €/1 l
CERESIT Mixer for chemical anchor, 5 pcs
7.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rod tip Ceresit mixer (5 pcs in pack), for use with Ceresit CF 850 or Ceresit CF 920 chemical anchor
CERESIT Chemical anchor sieve 13x100 mm, 5 pcs
5.49 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Strainer Strainer (5 pcs in pack), plastic, for use with Ceresit CF 850 or Ceresit CF 920 chemical anchor, necessary for application in hollow materials
Würth Chemical grout WIT-VM 250, 300 ml
17.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - for concrete with or without cracks, solid and hollow masonry, aerated concrete, suitable for reinforcing bars, processing temperature -10 to 40 °C, temperature...
Würth Winter grout WIT Nordic 300 ml
19.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chemical Anchor - for fixing wooden and metal structures, metal profiles, brackets and installations, processing temperature -20 to 20 °C - 66.33 €/1 l
Den Braven Chemical Anchor POLYESTER styrene 380ml
14.70 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Chemical Anchor Chemical anchor POLYESTER styrene 380ml - 38.68 €/1 l
Würth Chemical grout WIT-EA 150 ml
16.65 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Chemical Anchor - for solid masonry and concrete without cracks, processing temperature 5 to 40 °C, temperature resistance up to 50 °C short-term 80 °C - 55.50 €/1 l
CERESIT Chemical anchor sieve 15x100 mm, 5 pcs
5.59 €
Currently Unavailable
Strainer Strainer (5 pcs in pack), plastic, for use with Ceresit CF 850 or Ceresit CF 920 chemical anchor, necessary for application in hollow materials
Soudal Soudafix P-300SF 300 ml
12.16 €
Currently Unavailable
Chemical Anchor - two-component anchoring compound for anchoring threaded rods (ETA: M8 - M24), threaded bushings, reinforcing bars, various metal profiles, etc. without exerting...
Würth Chemical grout Basic WIT-PM 200, 300 ml
19.90 €
Currently Unavailable
Chemical Anchor - for concrete without cracks, solid and hollow masonry and aerated concrete, fixation of wooden and metal structures, processing temperature -5 to 35 °C,...
In the category Chemical Anchors on Alza.sk, we currently have a total of 18 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Chemické kotvy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Vegyi horgony