BOSCH GTS 10 J 0.601. B30.500
Specifications
Features
Tree Electric
Power 1,800 W
Max. rotational speed 3,650 rev/min
Max. cutting depth at 90° 79 mm
Max. cutting depth at 45° 56 mm
Cutting angle 47 °
Weight 26 kg
Special features Dust extraction adapter, Protective cover
Type
Type Desktop
Usage Classic
Suitable for Wood
Disc
Outer diameter of the disc 254 mm
Internal wheel diameter 30 mm