Obnoviť stránku

Filmový Resident Evil začne od začiatku (NOVINKA)

• Autor: Štěpán Lenk

Filmová séria režiséra Paula W. S. Andersona adaptujúceho slávne hororové videohry Resident Evil nepatrí práve do zlatého fondu kinematografie. Pôvodne atmosférické horory Anderson pretavil na tupé prehnané akčné filmy, z ktorých neboli nadšení ani filmoví kritici, ani fanúšikovia videohernej predlohy. Značka RE ale zjavne stále ťahá, a to dokonca natoľko, že v Hollywoode dostala druhú šancu – chystá sa totiž reštart série, ktorý začne celý príbeh rozprávať pekne od začiatku.

Resident Evil; wallpaper: cover
Alza Magazín

Sme Alza Magazín

Všetky naše články, kde sa dočítate nielen o informáciách zo sveta hier, herného hardvéru a mobilných technológií nájdete na stránke Alza Magazínu. Naše herné recenzie a spravodajstvo sledujte tiež na kanáli Alza Gaming (facebook, instagram), kde sa okrem denného prídelu noviniek, dojmov, recenzií a memov môžete tešiť aj na pravidelné súťaže.

Chytá sa filmový návrat do Raccoon City

Podľa článku na serveri Deadline nemecká filmová a produkčná spoločnosť Constantin Film začala práce na novej filmovej adaptácii videohernej série Resident Evil, ktorá by mala byť skutočne verná svojej legendárnej predlohe. Môžeme sa tak tešiť na plejádu solídnych hercov predstavujúcich hlavných hrdinov Resident Evil – či už kladných, alebo záporných.

To v praxi znamená, že na striebornom plátne bude zabíjať zombíkov Kaya Scodelario (Labyrint: Útek) ako Claire Redfield, Hannah John-Kamen (Ant-Man & Wasp) ako Jill Valentine, Robbie Amell (Upload) ako Chris Redfield, Tom Hopper (The Umbrella Academy) ako Albert Wesker, Avan Jogia (Zombieland: Rana istoty) Ako Leon S. Kennedy a Neal McDonough (Yellowstone) ako William Birkin.

Resident Evil – Trailer

Filmová séria Resident Evil od Paula W. S. Andersona sa veľmi nepodarila. Chystaná adaptácia tak môže byť len lepšia.

Režisér a scenárista Johannes Roberts tvrdí, že sa chce vo svojom chystanom filme vrátiť ku koreňom a v príbehu sa bude inšpirovať prvými dvoma hernými dielmi klasickej hororovej série. Preto sa tiež vrátime do roku 1998 a do nebohého mestečka Raccoon City, z ktorého sa vplyvom infekcie T-vírusu stala pekelná diera zamorená zombíkmi a ďalšími monštrami.

Ak teda tvorcovia dodržia svoje sľuby a vízie, mohli by sme sa konečne dočkať kvalitného filmového spracovania značky Resident Evil? Vyzerá to tak, na výsledok si ale bohužiaľ ešte nejakú chvíľu počkáme, celý projekt je totiž evidentne v plienkach a okrem týchto základných informácií o ňom nevieme prakticky nič – vrátane dátumu premiéry.

• Zdroje: Deadline

i Mohlo by vás zaujímať
WEB6