Obnoviť stránku

DOOM Eternal (RECENZIA) – Pekelný masaker, ktorý vás nesmie minúť

• Autor: Ondřej Zeman

Jedna z najočakávanejších FPS tohto roka už prakticky klope na dvere. V našej redakcii sme mali v minulých dňoch možnosť niekoľkokrát prejsť príbehovú kampaň Doom Eternal pre jedného hráča. Čo na ňu hovoríme, aké má tempo hra samotná a či sa celok od roku 2016 niekam posunul, vám povie naša obsiahla recenzia, z ktorej sa dozviete aj optimalizáciu hry.

i Ako hodnotíme multiplayer Doom Eternal?

(Update 23. 3. 2020) Po desiatich hodinách tvrdých bojov tu pre vás konečne máme pár odsekov o hre pre viacerých hráčov. Tak čo myslíte, podarila sa?


• Žáner: FPS • Multiplayer: Áno • Vývojár: id Software • Vydavateľ: Bethesda SoftworksHomepage • Čeština: Nie

• Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One, Stadia (20. marca 2020), Switch (2020)


Doom Eternal (RECENZIA) – Obsah článku

  1. Krajina je v Doom Eternal prakticky stratená
  2. Rozhádané pekelné hordy dokáže zjednotiť len váš príchod
  3. Dizajn úrovní vás v Doom Eternal núti premýšľať
  4. Výstroj si tu vylepšíte aj bez veľkej námahy
  5. Novinka od id Software šliape pekelne dobre
  6. Doom Eternal je jasným kandidátom na najlepšiu FPS roka 2020
  7. Doom Slayer nie je v Battlemode pre neskúsených
  8. Recenzia Doom Eternal: priebežné hodnotenie
  9. HW nároky pre Doom Eternal PC

Krajina je v Doom Eternal prakticky stratená

Ľudstvo je opäť v úzkych. Vrásky však tentoraz nášmu druhu nerobí globálne otepľovanie, pomaly sa blížiace vyčerpanie všetkých dostupných zdrojov alebo smrtiaci vírus. Namiesto týchto aktuálnych starostí sa musí vysporiadať s o niečo pálčivejším problémom, presnejšie povedané, s gigantickou armádou démonov, ktorá má pod palcom viac ako šesťdesiat percent Zeme. Takmer v poslednej hodinke sa našťastie na scéne objavuje zástupca prastarého spoločenstva Zabijakov, ktorého členovia majú jasnú predstavu o tom, ako sa s pekelníkmi vysporiadať.

Doom Eternal; wallpaper: cover
Hlavný protagonista Doom Eternal patrí k spoločenstvu, ktoré s démonmi bojovalo rad storočí.

Tentoraz sa avšak nevydáva priamo do akcie. Disponuje totiž starodávnou základňou, ktorá slúži ako východisková pozícia pre väčšinu jeho misií. Keď sa vám podarí z nich vrátiť, máte možnosť tento na orbite sa vznášajúci kolos vylepšovať a sprístupňovať si tak jeho jednotlivé časti ukrývajúce rôzne poklady, spolu s informáciami rozširujúcimi vaše vedomosti o svete Doom Eternal. Vďaka prepracovanejšej prezentácii histórie tohto univerza spolu s kvalitnejšie rozprávaným dejom sa mi tentoraz príbeh zdal oveľa pútavejší než v prípade minulých titulov tejto série.

Rozhádané pekelné hordy dokáže zjednotiť len váš príchod

Každá správna invázna armáda je tvorená predovšetkým pešiakmi. Podobne ako jeho predchodcovia vám však Doom Eternal nepostaví do cesty len nemysliace démonické zombie rôzneho formátu. Tešiť sa môžete rovno na celé zástupy evolúciou poznačených monštier, ktoré dokážu svojou výdržou a bojovou efektivitou pri prvom stretnutí skutočne nepríjemne prekvapiť. Každé z nich má však špecifickú slabinu, pri ktorej využití vám jeho následná eliminácia nebude predstavovať až také problémy, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pre sériu Doom typický Revenant má napríklad slabé miesto v oblasti raketometov/trysiek, s ktorých pomocou na hráča páli salvy rakiet, a rýchlo sa presúva vzduchom. V okamihu, keď ich pod ním zostrelíte, sa z neho stane viac-menej bezmocná figúrka čakajúca na smrť.

Doom Eternal; gameplay: Hunter
Bossovia v Doom Eternal predstavujú výzvu, ktorej pokorenie vám vždy vyčarí úsmev na tvári.

Ako už bolo spomenuté v minulom odseku, každý silnejší protivník je v Doom Eternal určitým spôsobom unikátny. Inak na tom nie sú ani bossovia, ktorých škála je až prekvapivo pestrá. Všetci navyše vyžadujú výrazne odlišnú taktiku, keďže ich telá sú inak vybavené. Niektorí primárni antagonisti vsádzajú na silu, iní naopak cielia predovšetkým na vyššiu agilitu, kvôli čomu nie je ľahké ich trafiť. V momente, kedy ich však zasiahnete, silu projektilu veľmi pocítia. Veľmi nepríjemným sokom bol napríklad v traileroch prezentovaný Doom Hunter, ktorého eliminácia mi zabrala na najvyššiu obťažnosť dobrú polhodinku, počas ktorej som sa stabilne potil. Celkovo možno konštatovať, že oproti Doom (2016), kde vám bol do cesty postavený dosť nevýrazný Cyberdemon, sa Doom Eternal značne posunul.

Dizajn úrovní vás v Doom Eternal núti premýšľať

Posun vpred Doom Eternal nezaznamenal len v jednom ohľade. V porovnaní s Doomom z roku 2016 bolo výrazne navýšené tiež celkové tempo. Hra je oveľa rýchlejšia ako jej predchodca a AI navyše koná o niečo aktívnejšie, takže sa od nej môžete dočkať rôznych nepríjemných prekvapení. Do istej miery by sa dalo povedať, že umelá inteligencia tu používa elementárnu formu taktiky. Tá jej umožňuje reagovať na vzniknuté situácie o niečo lepšie než bola schopná jej staršia verzia. Pri hraní som napríklad zaznamenal, že rozdelila svoje sily, alebo naopak zamerala svoju pozornosť primárne na jediný bod, kvôli čomu som jej nebol v danom okamihu schopný vzdorovať. V jednej chvíli ma dokonca dostala do premyslenej pasce, z ktorej som sa jednoducho nemohol dostať, načo som neslávne skonal.

Doom Eternal; gameplay: mesto Doom Eternal; gameplay: ruiny Doom Eternal; gameplay: stanice
Všetky destinácie majú v Doom Eternal svoj osobitý príbeh.

V zabijáckej práci umelej inteligencii veľmi napomáha dizajn úrovní. Namiesto koridoru zo starších dielov série tú dostávame relatívne rozsiahle arény vyložene navrhnuté tak, aby v nich prebiehal plynulý boj. Každá lokácia, do ktorej zavítate, vám ponúkne veľmi špecifický štýl bojísk, takže zakaždým budete nútení zvoliť trošku odlišnú taktiku ako v predchádzajúcej destinácii. Prím tu však hrá vždy pohyb, či už budete bojovať na Zemi, v útrobách vesmírnej stanice alebo na niektorom z mimozemských svetov, o vašom prežití bude rozhodovať hlavne to, ako veľmi budete schopní využiť prostredie okolo seba. Stačí totiž prehliadnutie jednej hrazdy či ignorácia priechodu a je po vás, pretože strata tempa tu vo veľkom množstve prípadov znamená na vyšších obťažnostiach automatickú smrť.

Veľmi rýchlo sa tu kvôli tejto skutočnosti naučíte premýšľať o vašich ťahoch dlhodobo, alebo minimálne s určitým predstihom, čo nie je pri tempe, aké tento titul má, nič jednoduché. Čím rýchlejšie sa však naladíte na agilnejšiu a hlavne oveľa brutálnejšiu vlnu, tým skôr prestanete tak často umierať, pretože budete schopní oveľa lepšie reagovať na odlišné situácie, a že tých prekvapení nie je pri hraní Doom Eternal málo. Hra vám našťastie dá k dispozícii rad technologických vychytávok, ktoré vám uľahčia rýchle manévrovanie priestorom, ktoré je občas pre prežitie úplne nevyhnutné. Osobne som si najviac zamiloval pomery značne redefinujúci hák pripevnený na dvojhlavňovú brokovnicu, bez ktorého by som niektoré nepríjemné momenty pravdepodobne nikdy nebol schopný vyriešiť.

Doom Eternal; gameplay: skok
Cesta k primárnym antagonistom v Doom Eternal vedie vždy cez zástupy nepriateľov a rôzne pohybové hádanky.

Aby ste Doom Eternal celý absolvovali, nevystačíte si len s rýchlou rukou a bystrými reflexami. Na jeho zdolanie budete potrebovať tiež bystrú myseľ. Hra je totiž plná rôznorodých pohybových hádaniek, bez ktorých sa na koniec úrovne väčšinou nedostanete. Relatívne často budete nútení preskakovať cez nekonečné priepasti, posúvať ťažké bremená či prepočítavať údery gigantických nákov, aby pod nimi váš šampión prešiel bez väčšej ujmy. Po čase vám nie príliš náročné hlavolamy prejdú natoľko do krvi, že ich začnete sami vyhľadávať, pretože sú príjemným spestrením pri nekonečnej eliminácii démonických monštier. Navyše pri ich prekonaní dostanete k dispozícii bonusové predmety, vylepšenia a kľúče otvárajúce úrovne výziev, v ktorých na vás čaká skutočne ostrá partička monštier.

Výstroj si tu vylepšíte aj bez veľkej námahy

Špeciálne úrovne, ktoré možno otvoriť len pomocou špecifických fialových kľúčov, sú miestami, ktoré na prvýkrát s vysokou pravdepodobnosťou nezdoláte. Keď sa vám ich vo finále podarí pokoriť, hra vás za to odmení unikátnym kľúčikom a niekoľkými bodíkmi, ktorým možno vylepšiť niektorú zo zbraní. Celkom má váš hrdina v Doom Eternal deväť smrtiacich nástrojov, upraviť však možno len sedem z nich. Každá palná hračka disponuje dvoma režimami, ktoré je však najskôr nutné aktivovať. Od začiatku vlastnenú brokovnicu môžete zdokonaliť pomocou súčiastky umožňujúcej automatickú streľbu, alebo prostredníctvom nadstavca poskytujúceho v alternatívnom režime vystreľovanie granátov. Všetky namontovateľné zlepšováky navyše vo finále ponúkajú určitú výzvu, po ktorej splnení sú posilnené.

Doom Eternal; gameplay: päsť Doom Eternal; gameplay: píla Doom Eternal; gameplay: meč
Na priamu konfrontáciu je hlavný hrdina Doom Eternal skutočný odborník.

Keď napríklad zabijete 25-krát s dvojhlavňovou brokovnicou hákom zachyteného démona, budete hrou odmenení špeciálnym hákom, ktorý démona zapáli, vďaka čomu z neho získate pár kúskov zbroje k dobru. Ak premýšľate nad tým, ako je možné, že z horiaceho protivníka padajú pláty, je to primárne kvôli tomu, že sa tvorcovia Doom Eternal hojne zamerali na konštantnejšie strety. V rukách preto často budete mať plameňomet generujúci energiu do vášho brnenia alebo motorovú pílu, ktorá naopak zo zabitých démonov extrahuje muníciu, ktorej nie je spočiatku nikdy dosť. Dobrými služobníkmi vám budú po niekoľkých veľkolepých zabitiach tiež vaše päste schopné do priestoru vyslať tlakovú vlnu eliminujúcu väčšinu monštier.

Zabudnuté nebolo v Doom Eternal ani na obľúbené runy, z ktorých som si najviac zamiloval kúsok umožňujúci dočasne spomaliť čas. Prítomný je tiež mechanizmus vylepšovania zbroje, ktorú možno zdokonaľovať rovno dvoma spôsobmi. Implantovať do nej môžete buď kryštály zvyšujúce objem zdravia, munície a zbroje, alebo po svete rôzne rozmiestnené mince, ktorých vplyv na hrateľnosť sa mi nezdal až tak zásadný ako v prípade kryštálov. Navyše ich bolo na jednotlivých mapách až príliš veľa, takže som hru zakončil s viac ako ôsmimi nevyužitými kúskami, čo ma priviedlo k záveru, že koncept vývoja nebol úplne dopečený, čomu by som sa však v súčasnom stave herného priemyslu príliš nečudoval.

Doom Eternal; gameplay: brána
Po aktivovaní Slayer gate vás Doom Eternal vyšle do nie príliš veľkej arény, kde budete musieť eliminovať neustále sa rozrastajúce pekelné hordy.

Novinka od id Software šliape pekelne dobre

Optimalizácia sa vývojárom z id Software podarila prakticky na jednotku. Ich dielo nemá na stroji spĺňajúcom odporúčané požiadavky problémy s pádmi či čitateľnými prepadmi snímok. Po stránke grafiky navyše vyzerá Doom Eternal veľmi dobre. Jednotlivé úrovne sú navrhnuté skutočne detailne, takže sa v nich môžete kochať prostredím, rovnako tak možno obdivovať detailný dizajn zbraní a nepriateľov, na ktorých tvári pred smrťou uvidíte všetku nenávisť, ktorú k vám pociťujú. Úprimne som počítal s tým že bude mať komplet s optimalizáciou nemalé ťažkosti, nakoniec sa ale ukázalo, že tvorcovia tentoraz odviedli oveľa lepšiu prácu ako v minulosti.

Jedným z najvýraznejších aspektov Doom Eternal je rozhodne soundtrack, ktorý sa skutočne podaril. Snáď každé bojisko, do ktorého na svojej púti zavítate, tú má unikátne ozvučenie, ktoré vždy úplne pasuje k destinácii, ku ktorej bolo priradené. V ľudských mestách postihnutých démonmi vám ponúkne predovšetkým dynamickejšie pozadie, ktoré vás vyložene poženie k lepším výkonom a najmä k vyššiemu tempu. Miesta zasiahnuté démonickou silou vašim ušiam poskytnú temnotou sršiaci chór hlasov, ktoré neveštia nič dobré. Pokoj do duše vám naopak prinesie návšteva mimozemských lokácií, na ktorých soundtracku pracovali primárne osoby s príjemnejším hlasom schopným upokojiť bojom roztržitú myseľ.

Doom Eternal; gameplay: figúrka Doom Eternal; gameplay: doska Doom Eternal; gameplay: vývoj obleku
V Doom Eternal samozrejme nechýbajú ani zberateľské predmety či určitá forma vývoja hlavného protagonistu.

Zatiaľ čo v prípade optimalizácie, grafického spracovania ani soundtracku proti Doom Eternal nemôžem vzniesť jedinú námietku, v prípade technickej stránky by som mal jednu výčitku. Dielko od id Software obsahuje rad rôznorodých bugov. To, že sa protivníci občas zasekávajú o prekážky, by som hre zrejme dokázal odpustiť. Keď však démoni začali v priebehu súboja miznúť, padať do textúr, alebo umierať za nevysvetliteľných okolností, to už som prehliadať nemohol. Celkovo však išlo o chybičky extrémne nenarúšajúce hrateľnosť, napriek tomu však dúfam, že sa súčasné nedostatky podarí čo najskôr odstrániť.

Pred vydaním Doom Eternal mi rad ľudí oznamoval, že sa na hru nechystá z prostého dôvodu – podľa všetkého hra potrebovala na fungovanie ďalšieho klienta, ktorého sa im jednoducho nechce inštalovať. Ak patríte do tejto hráčskej skupiny tiež vy, môžem vás upokojiť: hra od vás žiadneho ďalšieho klienta nevyžaduje. Jediné, čo musíte po nainštalovaní urobiť, je zaregistrovať sa na stránkach Bethesdy, čo však považujem za minimálny zádrhel, ktorý by prípadných záujemcov rozhodne nemal od kúpy odradiť.

Doom Eternal; gameplay: démoni
Niektorí démoni nepredstavujú zrovna najzohranejšiu partiu, akonáhle vás však zbadajú, ich priority sa ihneď zmenia.

Doom Eternal je jednoznačným kandidátom na najlepšiu FPS roka 2020

Id Software prostredníctvom svojej novinky potvrdzuje fakt, že keď autori skutočne chcú, aj ten najlepší koncept sa dá vylepšiť. Doom Eternal je rýchlejší ako jeho predchodca, disponuje zaujímavejšie rozprávaným príbehom, rafinovanejšími úrovňami, hutnejším pozadím, perfektným soundtrackom a vyladenou optimalizáciou, za ktorú je potrebné tvorcov pochváliť. Škoda len, že sa vývojárom nepodarilo úplne vyhnúť bugom. Vzhľadom na skutočnosť, že som zatiaľ nemal možnosť otestovať hru pre viacerých hráčov, hodnotím v tento moment len spracovanie zložky pre jedného hráča. Detailnejší pohľad na multiplayer vám prinesieme v nasledujúcich dňoch, kedy celku udelíme tiež finálne číselné hodnotenie...

Doom Eternal; gameplay: eliminácia Doom Eternal; gameplay: dorážka Doom Eternal; gameplay: oblek
Zakončovacie údery predstavujú niečo, bez čoho Doom Eternal nemáte veľkú šancu dokončiť, pretože za ich vykonanie získavate potrebné životy.

Doom Slayer nie je v Battlemode pre neskúsených

Update: 23. marca 2020 • Autor: Ondřej Zeman

... keď vývojári prvýkrát predstavili režim Battlemode pre DOOM Eternal, prezentovali ho ako niečo s vysokou trvanlivosťou a neskutočnou mierou zábavnosti. V aréne sa tu stretáva trojica hráčov, z ktorých dvaja majú na starosti bytosti pekiel, zatiaľ čo tretí ovláda, pre väčšinu hráčov FPS kultového, Doom Slayera. Ten sa v malej aréne musí postaviť obrovskej presile, ktorú má na starosti práve dvojica kontrolujúca démonov. Cieľom zápasu je eliminácia druhého tímu, čo nie je v prípade pekelníkov vôbec jednoduché, pretože sa majú potrebu vracať až do momentu, než sú obaja poslaní späť tam, kam patria. Obe partičky v priebehu hrania prechádzajú vývojom, v rámci ktorého si môžu po každom kole vybrať určité vylepšenia, ktoré ich v nasledujúcej bitke posilnia.

Doom Eternal – Pain Elemental I Alza Gaming (Gameplay)

V zápase s trochu zohranými démonmi nemá Doom Slayer veľa šancí na úspech.

Archvile disponuje napríklad pestrou škálou zdokonalenia svojich ohnivých útokov, ktoré po vylepšení môžu fungovať napríklad ako obranný mechanizmus proti nepriateľským projektilom, ktoré sa budú odrážať späť k svojmu vlastníkovi. Riadne vypapaný Mancubus naopak pracuje s navyšovaním efektivity plameňometov, ktoré sú pre tých, ktorí sa k nemu priblížia, úplne smrtiace. Ak zápas trvá viac ako tri kolá, je všetkým účastníkom sprístupnená zručnosť, s ktorej pomocou dokážu stretnutie do určitej miery rozhodnúť. Démoni majú k dispozícii rýchle oživenie, plošný heal, posilnenie spojencov alebo dokonca povolanie jedného zo silnejších pekelníkov. Slayer je na tom dosť podobne, len namiesto na kamošov vsádza skôr sám na seba, svoju futuristickú výstroj a benefity zo zabíjania príšer.

Ak patríte medzi hráčov, ktorým FPS veľmi nejdú, režim Battlemode pre vás bude o niečo horšie stráviteľný než napríklad klasické módy pre viacerých hráčov. Ideálne je preto pri výbere hrdinu úplne ignorovať Doom Slayera a ujať sa niektorého z démonov, vo dvojici sa to predsa len lepšie ťahá. Navyše je za nich hranie samozrejme o niečo jednoduchšie, pretože okrem kolegu majú ešte k dispozícii armádu rôznorodých príšer typických väčšinou pre určitého netvora. Stabilne vďaka tomu budete hrať presilovku, ktorá vás až tak nebude tlačiť do extrémneho tempa či divokých výkonov. V koži hlavného hrdinu kampane DOOM Eternal ste vlastne v stabilnom záprahu. Keď na pár sekúnd zastavíte, jednoducho zomriete obklopení hordou schopnou vás zablokovať prakticky kdekoľvek.

Doom Eternal; gameplay: eliminácia Doom Eternal; gameplay: dorážka Doom Eternal; gameplay: oblek
Určité typy výstroja sú pre Doom Slayera oveľa užitočnejšie než iné.

Kvôli vyššej náročnosti by sa Doom Slayera mali ujať vždy tí, ktorí majú trošku predstavu o tom, ako si udržať tempo, čo osobne považujem za fakt značne zneprístupňujúci režim Battlemode širšej skupine hráčov. Vývojári by mali zapracovať na jeho úprave či vytvorení druhej o niečo jednoduchšej verzie, v ktorej by mali šancu aj menej skúsení jedinci, s ktorými sa tu veľmi nepočíta. Do istej miery by úplne stačilo pridať do bojiska pár lekárničiek, kusov zbroje a nábojov, ktoré by uľahčili nováčikom život. Aby som povedal pravdu, v prípade, že neprejde transformáciou, tomuto módu z dlhodobého hľadiska veľké šance na prežitie nedávam. Multiplayer celkovo Doom Eternal nijako nepoškodzuje a nie je preto nutné (teraz už záverečné) hodnotenie meniť... keby však bol spracovaný lepšie a hlavne prijateľnejším spôsobom, určite by sa z neho stala stálica.

Táto recenzia bola napísaná pre PC verziu.

• Zdroje: Vlastné

Recenzia Doom Eternal: záverečné hodnotenie

    Hodnotenie 93 % Alza Gaming
Verdikt:

Singleplayer je v Doom Eternal natoľko výrazná zložka, že by bez väčších problémov sama o sebe celok utiahla. Ak patríte medzi fanúšikov série DOOM či skutočne hutných FPS so smrtiacim tempom, rozhodne by ste mali pouvažovať nad kúpou, pretože hranie tohto kúsku si vychutnáte od začiatku až do konca. Ak ste skôr milovníkmi pomalších strieľačiek, ruky preč. Osobne nákup Doom Eternal odporúčam primárne kvôli vydarenej kampani, multiplayer totiž je už len čerešničkou na torte.

Doom Eternal; recenzia

Klady

  • Úplne strhujúce tempo
  • O niečo hutnejší príbeh
  • Prítomnosť slušnej škály informácií o univerze Doom Eternal
  • Slabé stránky nepriateľov nútia k taktickejšiemu prístupu
  • Prepracované úrovne
  • Perfektný soundtrack
  • Vyššia náročnosť
  • Vyladená optimalizácia

Zápory

  • Prítomnosť menších bugov
  • Trochu nevyužitý vývojový strom zbroje
Alza Gaming, banner, default 2020

Všetky naše články, kde sa dočítate nielen o informáciách zo sveta hier, filmu a eSportu, nájdete na stránkach Alza Magazínu. Sledujte nás na instagrame a facebooku, kde sa okrem denného prídelu noviniek, dojmov, recenzií a memov môžete tešiť aj na pravidelné súťaže.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Moje meno je Ondřej Zeman. Hernej žurnalistike sa venujem už viac ako sedem rokov, počas ktorých som mal možnosť vypracovať sa z herného blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveri Zing.cz, z ktorého som po čase odišiel na Alza Magazín. Aj keď som hrdým vlastníkom konzoly Nintendo Switch, mojou najväčšou vášňou je hranie na PC, kde som mal možnosť zrecenzovať už viac ako dve stovky rôzne kvalitných titulov. Slabosť mám primárne na ťahové RPG, indie projekty, prepracované FPS a komplexné stratégie.

HW nároky pre Doom Eternal PC



Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Windows 7/10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5 3.3 GHz/AMD Ryzen 3 3.1 GHz Intel Core i7-6700K/AMD Ryzen 7 1800X
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 970 4GB, GTX 1060 6GB, GTX 1650 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB, RX 470 4GB NVIDIA GeForce GTX 1080 8GB, RTX 2060 8GB/AMD Radeon RX Vega56 8GB
DirectX
Operačná pamäť 8 GB 16 GB
Pevný disk 50 GB 50 GB

• Zdroj: systemrequirementslab.com/ (16. 3. 2020)

S akým herným PC na Doom Eternal?

Chcete si uľahčiť výber? Nižšie pre vás máme tipy na vhodné herné počítače podľa náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1650

Základná zostava:

Alza GameBox Core GTX1660 Super

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Optimálna zostava:

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

Zostava pre náročných:

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

i Mohlo by vás zaujímať

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB06