Obnoviť stránku

Tipy na darčeky

Darček
pre Teba

Darčeky pre najmenších

Darček pre bábätko sa vyberá trochu ťažšie než darček pre staršie deti. Ak riešite otázku, čo kúpiť na Vianoce pre bábätko alebo aký darček pre novorodenca zaobstarať, nezúfajte. V našom prehľade určite nájdete ako ideálny darček pre novorodeniatko, tak vhodný darček pre ročné dieťa. Hračky pre najmenších je radosť vyberať, tak sa do toho pustite a nájdite tie pravé darčeky pre chlapčekov aj dievčatká. Pripravili sme pre vás inšpiratívny zoznam darčekov pre bábätká k rôznym príležitostiam od narodenia až do 2 rokov.

Darček pre novorodenca
Darčeky pre novorodencov vás môžu pekne potrápiť, najmä ak neviete, čo všetko už malému drobčekovi zaobstarali rodičia pred narodením. Ak plánujete kúpiť hodnotnejší darček pre novorodenca, odporúčame konzultáciu s rodičmi, ktorí vám väčšinou dajú aj správny tip na darček alebo tie správne hračky pre najmenších. V tomto období ešte nie je potrebné riešiť, či ide o darček k narodeniu dievčatka alebo darček k narodeniu chlapčeka, snáď len berte do úvahy vhodný farebný variant darčeka. A aké darčeky pre novorodencov práve letia? Medzi tie najbežnejšie, ale tiež najzaujímavejšie hračky pre najmenších patria farebné hryzadlá, závesné hračky nad postieľku s hudbou, hrkálky rôznych tvarov, roztomilé hračky na kočík, hracie deky a podložky alebo praktické ležadlá a sedátka s rôznymi funkciami na upokojenie plačúceho bábätka.

Darček pre bábätko do pôrodnice
Aký darček pre novorodenca je vhodné priniesť do pôrodnice? Čo napríklad taký darček pre bábätko s menom? Ponúkajú sa rôzne darčekové súpravy pre bábätká s konkrétnymi menami, takže darček pre novorodenca dievčatko aj darček pre novorodeného chlapčeka máte vyriešený. A aby ste nekupovali len oblečenie, vyberte malému drobčekovi ešte plyšáčika pre lepšie spinkanie do postieľky s farebnými kontrastmi, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre tých najmenších.

Originálny darček pre novorodenca
Originálne darčeky pre novorodencov môžete vytvoriť aj sami! Výšivka s menom na osušku, upletený svetrík alebo uháčkovaná čiapočka – kto je tvorivý a má trochu šikovné ruky, môže prekvapiť novopečenú mamičku darčekom pre bábätko vlastnej výroby.

Darček ku krstu pre bábätko
Darček ku krstu pre bábätko by mal mať určitú pamätnú hodnotu. Býva preto zvykom, že sa ako darček ku krstinám vyberá väčšinou nejaký šperk. Ponúka sa napríklad medailónik so znamením, v ktorom sa malý oslávenec narodil.

Darček pre ročné dieťa
Darček pre ročné dievčatko alebo darček pre ročného chlapčeka už je potrebné rozlišovať. Už takto malé dievčatká sa zaujímajú o bábiky a kočíky, chlapci naopak tiahnu ku všetkému, čo má kolesá a jazdí. Malých plavcov, ktorí milujú kúpanie, potešíte nejakou vodnou hračkou do vane. Skvelé sú aj interaktívne hračky pre najmenších do 1 roka, ktoré zábavnou formou napomáhajú rozvoju dieťaťa. Ako darček pre ročné dieťa sa hodí aj detské chodítko, penové puzzle alebo rôzne knihy pre najmenších, hlavne tie so zvieratkami alebo so sprievodnými zvukmi. Hoci sa to nezdá, hračky pre najmenších do 1 roka často zabavia aj hociktorého dospeláka!

Darček pre dvojročné dieťa
Obľúbený darček pre dvojročné dievčatko alebo darček pre dvojročného chlapčeka je bezpochyby Lego Duplo. S touto stavebnicou aj s jej roztomilými postavičkami sa deti vyhrajú celé hodiny nielen sami, ale aj v kolektíve. Ako darček pre dvojročné dieťa, ktoré rado trávi čas vonku sú vhodné rôzne detské odrážadlá, hračky na piesok, ale napríklad aj taký bublifuk, s ktorým si užijú veľa zábavy malí aj veľkí.

Snáď už máte jasnejšie v tom, čo kúpiť k narodeniu dieťaťa, aký darček pre bábätko či darček pre ročné dieťa vybrať. Osvedčená klasika sa v tomto prípade väčšinou oplatí, hračiek, detských kníh ani potrieb pre bábätko nie je nikdy dosť, obzvlášť ak vyberáte darček pre bábätko či darček pre novorodenca. A ak si nie ste istý, aký darček pre ročné dieťa a staršie deti vybrať, pokojne sa spýtajte rodičov drobčekov, tí najlepšie vedia, čo ich ratolesť najviac baví.

WEB16