Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

Cel-Tec M10 Dual: Vymeňte spätné zrkadlo za displej s autokamerou

Aktualizované

Obľuba kamier do auta neustále vzrastá. Prídu vhod pri riešení nehôd alebo poistných udalostiach. Tie najvyspelejšie navyše ponúknu oveľa viac než prostý záznam okolitého diania. To je aj prípad najnovšieho top modelu kamier Cel-Tec, kamery na spätné zrkadlo Cel-Tec M10 DUAL GPS PREMIUM. Tá vedľa videa vo vysokom rozlíšení prináša aj rad inteligentných funkcií a asistentov, všetko na priestrannom displeji, ktorý neruší vo výhľade. Pozrite sa, čím všetkým môže pokročilá autokamera zvýšiť bezpečnosť jazdy.

Kamera Cel-Tec M10 Dual namiesto spätného zrkadla

Kým klasické kamery do auta clonia vo výhľade, Cel-Tec M10 Dual kopíruje tvar spätného zrkadla. Rovnako ako staršie modely Cel-Tec M5 a M6 sa na zrkadlo nasadia a plne ho nahradia širokým displejom, v tejto najnovšej verzii roztiahnutým cez celú plochu. Odpadá teda lepenie alebo viac či menej spoľahlivé upínanie kamery prísavkami na palubnú dosku, prípadne na čelné sklo. Povrch displeja s uhlopriečkou 9,88" je upravený tak, aby vo vypnutom stave odrážal obraz ako bežné zrkadlo.

Cel-Tec M10 Dual, kamera do auta
Jednoduché ovládanie a rad funkcií robí z kamery Cel-Tec M10 Dual zaujímavý doplnok do každého auta.

O záznam sa u Cel-Tec M10 Dual stará hneď dvojica kamier. Predná ho zaobstará vo vysokom rozlíšení 2 304 × 1 296 pixelov a rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Smer snímania možno ľahko upraviť, kamera drží na guľatom kĺbe pohyblivom do všetkých smerov a spoza zrkadla ju možno mierne vysunúť. Samozrejmosťou je takzvané WDR, teda potlačenie účinkov protisvetla, ktoré zlepšuje viditeľnosť. Tá je slušná aj v noci. Dianie za vozidlom sleduje druhá, vodotesná a odolnejšia AHD kamera, určená na montáž zvonka.

i Kamery Cel-Tec Do portfólia spoločnosti Variant, ktorá sa už cez dvadsaťpäť rokov zaoberá bezpečnostnou technikou, spadá celá paleta autokamier Cel-Tec. Okrem exkluzívnych kamier do zrkadiel je možné siahnuť po niekoľkých jednoduchších, ale stále funkciami nabitých a veľmi kompaktných modeloch. Vlastný displej a široký záznam ponúka kamerka Cel-Tec Q2 a kvalitný záznam pri nízkej cene obstará Cel-Tec E11. Za pozornosť stojí aj mini kamera s nenápadným dizajnom, Cel-Tec Roller.

Oba záznamy ukladá Cel-Tec M10 Dual na microSD kartu. Pri najvyššej možnej kapacite 128 GB zvládne až 17 hodín videa. Ako je u autokamier zvykom, ukladanie beží neustále a po vyčerpaní miesta sa začnú premazávať najstaršie záznamy. Na uchovanie dôležitých momentov stačí stlačiť jedinú ikonu zámku a úsek na karte zostane. Príjemnou funkciou je aj schopnosť prednej kamery zaobstarať fotografiu.

Cel-Tec M10 Dual, kamera do auta Cel-Tec M10 Dual, kamera do auta

Sledovať môžete dianie za vozidlom i pred ním, oba záznamy kamera Cel-Tec M10 Dual ukladá. Počas jazdy displej vypomôže vodiacimi čiarami.

Asistenčné režimy strážia jazdu v pruhoch

Nadstavbou klasického záznamu sú bezpečnostné režimy a asistenti. Cel-Tec M10 Dual vie strážiť pruhy a zvukom aj obrazom upozorní, pokiaľ vozidlo zo správneho smeru vybočí, napríklad kvôli nepozornosti. Pri cúvaní pomáha automaticky, už pri radení spiatočky ukáže záznam zadného snímača a na displeji sa objavia navádzacie čiary. Obrazovka mimo to poslúži ako informačný panel, zobrazí aktuálnu rýchlosť, čas, dátum alebo drobný kompas.

Cel-Tec M10 Dual, kamera do auta
Kamera Cel-Tec M10 Dual plnohodnotne nahradí spätné zrkadlo. Vodič môže displej vypnúť a má dokonalý prehľad o dianí za sebou.

Ďalšou a dnes už tradičnou funkciou je automatický záznam v prípade otrasu. Pri ťuknutí na parkovisku pohybový senzor Cel-Tec M10 Dual aktivuje obe kamery a vy tak neskôr uvidíte, kto sa to po menšej nehode čo najrýchlejšie vytratil.

Dotykový displej kamery Cel-Tec M10 Dual

Kompletné ovládanie obstaráte na rozmernom dotykovom displeji niekoľkými ikonami. Je cez ne možné prepínať medzi kamerami, zapínať aj vypínať nahrávanie, fotiť alebo prehrávať záznam. Jedna z ikon slúži aj na uloženie aktuálnej scény tak, aby nebola premazaná novším záznamom.

i Ako vybrať kameru do auta

Záznam vyhotovuje Cel-Tec M10 Dual aj s informáciami z GPS

Na prehranie záznamu používa Cel-Tec M10 Dual vlastný priložený softvér. Video v ňom doplní praktickými informáciami, ktoré zachytáva jej vlastný GPS modul a vďaka ktorým získate výrazne komplexnejšie informácie o jazde. V počítači si tak zobrazíte dianie na ceste, polohu na mape, rýchlosť a údaje z pohybového senzoru, ktorý sleduje intenzitu otrasov.

Cel-Tec M10 Dual, kamera do auta
Celý systém Cel-Tec M10 Dual sa skladá z dvojice kamier, rozmerného displeja a GPS modulu, ktorý umožňuje sledovať rýchlosť a evidovať pohyb vozidla.

Aká je cena a výbava kamery Cel-Tec M10 Dual?

Sofistikovaná autokamera Cel-Tec M10 Dual GPS Premium s veľkým dotykovým displejom má na cenovke údaj 194,90 € (cena k 11. 12. 2018). Okrem samotného modulu obrazovky a prednej kamery patrí do výbavy drobná zadná kamera s káblovým pripojením a veľmi výkonný GPS modul na zber údajov o polohe a rýchlosti. Nechýba samozrejme náležitá kabeláž, vrátane tej na napájanie zo zapaľovača, a držiaky s nálepkami na uchytenie zadnej kamery.

Trendom doby je pridávanie pokročilých funkcií do autokamier, ktoré výrazne posilňujú bezpečnosť na cestách. Cel-Tec M10 Dual je novým zástupcom týchto sofistikovanejších zariadení a záznam kombinuje s údajmi o jazde alebo asistentom na udržanie vozidla v jazdnom pruhu.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB26