Obnoviť stránku

Je čas prejsť na

bezzrkadlovku

Výkonnú ako zrkadlovka, ale menšiu a ľahšiu.

Prečo si zaobstarať bezzrkadlovku?


Rovnako kvalitné fotky, polovičná hmotnosť

Vo väčšine prípadov používajú bezzrkadlovky rovnaké snímače ako zrkadlovky – APS-C aj Full Frame. Vďaka tomu zaobstaráte snímky profesionálnych kvalít za akéhokoľvek počasia.

Bezzrkadlovku schováte do vrecka alebo ju môžete nosiť celý deň na krku. Ani na dlhých túrach neprekáža a fotenie bude zase o niečo príjemnejšie.

Portréty s rozostreným pozadím ľahko a rýchlo

Bezzrkadlovky majú modernejšie a rýchlejšie ostrenie (detekcie, tváre, očí atď.), žiadny moment vám preto už neunikne.

Elektronický hľadáčik ukazuje výsledný vzhľad fotografie ešte predtým, než stlačíte spúšť. Všetky nastavenia tak máte neustále pod kontrolou.

Tipy na výhodné bezzrkadlovky

Sony Alpha A5100 hnedý + objektív 16-50mm

Digitálny fotoaparát Sony Alpha A5100 disponuje 3" dotykovým displejom, ktorý môžete vyklopiť až o 180°. Vďaka nemu už nebudete obmedzení vašou pozíciou.

Viac
451,90 €
Sony Alpha A6000 čierny + objektív 16-50mm

Spoločnosť Sony predstavuje konkurencii svoj výsostný model radu Alpha s najrýchlejším automatickým ostrením na svete - len 0,06 sekundy stačí na zaostrenie.

Viac
649 €
Canon EOS R telo + EF-EOS R adaptér

V mnohých smeroch prelomová bezzrkadlovka EOS R od Canonu je jedným z najočakávanejších fotoaparátov roku 2018. Ponúka vynikajúce dielenské spracovanie, príjemnú ergonómiu a možnosť osadenia úplne nových objektívov (či existujúcich modelov cez špeciálny adaptér).

Viac
2 109 €
Fujifilm X-T3 čierny + XF 18-55 mm R LM OIS

Digitálny fotoaparát Fujifilm X-T3 je vybavený novým snímačom s rozlíšením 26 Mpx a o spracovanie obrazu sa stará inovovaný X-Processor 4, ktorý je až trikrát výkonnejší ako procesory predchádzajúcej generácie. Telo zo zliatiny horčíka je odolné proti nárazom a utesnené pred vodou a prachom.

Viac
1 899 €
Sony Alpha A7 III telo

Telo fotoaparátu Sony Alpha A7 III je vyrobené z kvalitnej a odolnej horčíkovej zliatiny, ktorá zaručuje nízku hmotnosť a vďaka precíznemu utesneniu aj ochranu proti prachu a vlhkosti. Do nadštandardej výbavy patrí výklopný dotykový displej, 5-osová stabilizácia obrazu a vysoká kapacita batérie.

Viac
2 039 €
Olympus E-M10 Mark II black/black + ED 14-150 II

Fotoaparát Olympus E-M10 Mark II s kompaktným a ľahkým celokovovým telom ponúka 5-osovú stabilizáciu obrazu, vstavaný blesk a bezdrôtové pripojenie k WiFi.

Viac
798,90 €
Nikon Z6 + 24-70mm+ FTZ adaptér

Digitálny fotoaparát Nikon Z6 + FTZ adaptér pracuje so snímačom s rozlíšením 24,5 Mpx a obrazovým procesorom, vďaka ktorému nebudete mať ťažkosti zachytiť akúkoľvek pohyblivú scénu. Nikon Z6 vám ponúkne dva systémy automatického zaostrenia: hybridný a zaostrenie fázovou detekciou.

Viac
2 549 €
Panasonic LUMIX DC-GH5 + Lumix G Vario 12-60mm f/3.5-5.6 ASPH

S digitálnym fotoaparátom Panasonic LUMIX DMC-GH5 zaobstaráte nielen kvalitné snímky, ale aj videozábery v rozlíšení 4K UHD.

Viac
1 679 €

Ďalšie výhody bezzrkadloviek

Okamžité zdieľanie fotiek

Chcete sa svojimi fotkami pochváliť na sociálnych sieťach? Alebo ich poslať rodine? S bezzrkadlovkami to zvládne každý. Rýchlo, bez káblov, bez komplikácií.


Väčšina modelov je vybavená WiFi, Bluetooth alebo NFC pripojením. Vďaka tomu prenesiete fotky do svojho mobilného telefónu počas niekoľkých sekúnd.

Profesionálne 4K video

Veľká časť bezzrkadloviek umožňuje natáčanie videí v 4K rozlíšení. Môžete tak natáčať vlog, adrenalínové zážitky, deti, ale aj amatérske filmy.


Bezzrkadlovky mávajú výkonné automatické zaostrovanie, ktoré zvládne udržať v ostrosti aj rýchlo sa pohybujúce osoby či objekty.

Nočné fotky bez šumu

Hoci mobilné telefóny prešli dlhou cestou a fotia dnes skvele, v zlých svetelných podmienkach sa nemôžu bezzrkadlovkám rovnať ani tie najlepšie.


Bezzrkadlovky sú vybavené veľkým APS-C či Full Frame senzorom, ktorý zachytí neporovnateľne viac svetla ako výrazne menší mobilný senzor.

P-DC1-WEB21