Obnoviť stránku

SALOOS Zelený íl 100 % francúzsky 80 g

-21%
Doručujeme aj v sobotu a v nedeľu
4,79 €
4,19 €
3,49 € bez DPH
Pri kúpe 1 ks 4,19 €/ks
Pri kúpe 2 a viac ks 3,80 €/ks

SALOOS Zelený íl 100 % francúzsky 80 g

SALOOS 100 % Francúzsky zelený íl odstraňuje z pokožky toxické látky, rôzne nežiaduce nečistoty a mastnotu. Zelený íl vyživuje, spevňuje, obnovuje a upokojuje podráždenú pokožku. Možno ho tiež použiť na problematické miesta, pri reumatických ťažkostiach alebo pri detoxikácii pokožky. Zelený francúzsky íl neobsahuje žiadne škodlivé látky. Je to jemne mletý minerál získavaný z veľkej hĺbky horniny. Francúzsky zelený íl má oveľa jemnejšiu textúru ako ostatné íly, a preto sa lepšie spracováva a používa. Jeho prednosťou je veľké množstvo obsiahnutých ílových minerálov a stopových prvkov dôležitých pre výživu pokožky napr. železo, horčík, titán, mangán, atď.

Kľúčové vlastnosti SALOOS 100 % Francúzskeho zeleného ílu

  • Po ošetrení SALOOS 100 % Francúzskym zeleným ílom je pleť hebká na dotyk, upokojená, čistá a pôsobí mladistvým dojmom
  • Mnohostranné využitie pre pokožku (pleťové masky, peelingy, obklady, a pod.)
  • Zelený íl sa využíva tiež pri reumatických ťažkostiach (telové zábaly) alebo na prehriatie rôznych častí tela
  • Zo všetkých druhov ílov je zelený íl považovaný za najkvalitnejší
  • Vhodný pre všetky typy pleti, vrátane suchej a zrelej

Zloženie:
100 % Francúzsky zelený íl (Solum fullonum)

Použitie:
Pripravte si misku a drevenú či plastovú špachtľu (biely íl by nemal prísť do kontaktu s kovom). Pleťovú a telovú masku pripravíte zmiešaním ílu a vody v pomere cca 1 : 1. Masku môžete vylepšiť tiež kvetinovou vodou, či 2 – 3 kvapkami vhodného 100 % prírodného esenciálneho oleja. Masku nanášajte na tvár, alebo na telo mimo očného okolia a pier. Nechajte pôsobiť cca 15 – 20 minút, potom opláchnite teplou vodou a osušte. Pleť po ošetrení ílovou maskou môže niekedy reagovať začervenaním, ktoré je úplne prirodzenou reakciou pokožky. V prípade použitia na suchú pokožku je vhodné pre zvláčnenie pridať pár kvapiek kvalitného rastlinného oleja lisovaného za studena, napr. mandľový, bio arganový, bio borákový pod.
Zábaly a obklady: Íl je možné využiť aj k teplým či studeným zábalom a obkladom problematických miest, pri reumatických ťažkostiach aj pri detoxikácii pokožky. Príprava – hustejšiu ílovou pastu vytvorte rozmiešaním buď v teplej či studenej vode a naneste špachtľou na kus prírodnej látky vo vyššej vrstve asi tak 1 – 2 cm. Priložte na problematické miesto, na prekrytie môžete využiť aj potravinovú fóliu. Nechajte pôsobiť min. 1 hodinu, prípadne celú noc. Potom dôkladne zmyte.
Kúpele: Premiešajte 3 – 4 lyžice ílu vo vani s teplou vodou, prípadne môžete tiež vylepšiť prídavkom 1 – 2 lyžíc kvalitného kúpeľového oleja. Doprajete si tak očistnú a relaxačnú procedúru po dobu cca 20 minút. Kúpeľ s ílom má úžasné zvláčňujúce a upokojujúce účinky na suchú a presušenú pokožku. Takto je možné vykonávať aj čiastočné kúpele nôh a rúk. Kúpeľ takisto prispieva k podpore látkovej výmeny a pomáha tým predchádzať prejavom nepríjemnej celulitídy.

4,8
hodnotilo 8 zákazníkov
100+
zákazníkov už zakúpilo
90 %
zákazníkov odporúča

Parametre a špecifikácia

Špecifikácia

Typ

Typ umývacia

Hmotnosť

Hmotnosť 0,08 kg

Účinok

Účinok vyživujúci, čistenie

Typ pleti

Typ pleti Normálna, Suchá
Kód:  KSTE762
Záruka: 24 mesiacov
Produktové číslo:  8594031327004
Odkazy: Stránky výrobcu
Máte otázku na tento tovar?
Zavoláme vám
WEB11