Obnoviť stránku

Naše pobočky sú otvorené.

Využite bezpečné nakupovanie z pohodlia domova a skúste jeden z našich 156 AlzaBoxov.

Alebo si tovar nechajte doručiť rovno domov.

BBC micro:bit Ring:bit V2

39,90 €
33,25 € bez DPH

BBC micro:bit Ring:bit V2

Ringbit je šikovný programovateľný robot pre deti založený na mikropočítaču Microbit. DIY robota zostavíte behom pár minút a potom môže začať zábava a poznávanie nových vecí. Robot vás prekvapí tým, čo všetko dokáže - rôzne sa pohybovať, tancovať, vytvárať farebné efekty a dokonca aj kresliť! Hlavne deti si Ringbit veľmi rýchlo obľúbia a zažijú s ním veľa zábavy, pri ktorej sa tiež niečo naučia. Táto vylepšená verzia Ring: bit V2 umožňuje jednoducho pripojiť aj rozširujúce moduly pre jazdenie po čiare, vyhýbanie prekážkam alebo hranie robotího futbalu a vytváranie crazy svetelných efektov. S týmito modulmi potom Ring: bit zvládne aj to, čo normálne dokáže len "dospelácky" robot.

Kľúčové vlastnosti p rogramovatelné stavebnice BBC micro: bit Ring: bit V2

  • BBC micro: bit Ring: bit V2 je programovateľná stavebnica k zábave a pre výučbu programovania s micro: bit
  • Malá veľkosť a roztomilý dizajn
  • Možnosť naprogramovať vlastný trasu robota
  • Umožňuje kresliť obrazce
  • Robto má RGB LED súčasťou podvozku
  • Možnosť pridať rozširujúce moduly
  • Robot sa dá ľahko rozložiť a zase zložiť
  • Na jedny batérie vydrží jazdiť 4 hodiny (3 batérie AAA nie sú súčasťou)

Preniknite do fascinujúceho sveta Microbit

Ring: bit V2 zvládne samozrejme aj všetko to, čo umožňuje jeho "motor", založený na mikropočítaču microbit. Môže zobrazovať na displeji svoje pocity, merať polohu alebo teplotu, a alebo napríklad úroveň osvetlenia. Jednoducho možno tiež pripojiť aj iné elektronické moduly určené pre Microbit. Kolesá robota Ringbit majú gumové pneumatiky, tak to robotovi len tak nepodklouzne. V balení nechýba ani obrázkový návod na zostavenie, programovanie a použitie v prvých projektoch v angličtine. K dispozícii sú príklady microbit programov pre vytvorenie jazdiaceho a kresliaceho robota, robota čo jazdou sleduje konkrétny tvar dráhy, policajného auta alebo tancujícího robota.

Dômyselná konštrukcia robota

Zostavenie robota netrvá dlhšie ako pár minút. V balení sú všetky potrebné elektronické súčasti a mechanické diely. Tužkové batérie AAA nie sú súčasťou balenia. Ring: bit využíva signály P0, P1 a P2, ktoré sú rozvedené na konektory v štandarde GVS pripravené pre pripojenie serv alebo ďalších rozširujúcich modulov. Signály P1 a P2 sú určené pre pripojenie kontinuálnych serv 360o, ktoré slúžia pre pohon robota. Signál P0 má ďalej viacnásobné použitie. Ring: bit používa serva špeciálne vyvinutá pre bezproblémové fungovanie s microbit. Serva EF90D pracujú spoľahlivo už pri napätí 3V a umožňujú presnejšie riadenie rýchlosti otáčania než bežná serva. Vďaka týmto servám s nízkou spotrebou vydržia Ringbit jazdiť na tri AAA tužkové batérie až 4 hodiny.

Jednoduché programovanie robota Ring: bit V2

Pre jednoduché programovanie je k robotovi Ring: bit k dispozícii rozšírenie do prostredia MakeCode. Pre zvládnutie programu potom postačí znalosť základnej práce s počítačom a trochu logického myslenia. K programovaniu microbit môžete okrem online grafického prostredia využiť tiež populárne jazyk Python.

Manuál:
https://www.elecfreaks.com/learn-en/microbitKit/ring_bit_v2/index.html

5,0
hodnotilo 1 zákazníkov
100+
zákazníkov už zakúpilo
100 %
zákazníkov odporúča
Všetky hodnotenia

Parametre a špecifikácia

Vlastnosti

Platforma BBC micro:bit
Počet komponentov v balení 4
Funkcie Svetelný senzor, servomotor

Rozmery

Šírka 90 mm
Výška 40 mm
Hĺbka 150 mm

Batéria

Potrebné dokúpiť tužkové batérie áno
Typ batérií AAA
Počet batérií 3 ks

Čo musíte vedieť

Určenie Pre kohokoľvek
Vhodné od 8 rokov

Programovanie pre deti

Ovládanie ovládačom
Typ programovania Kresliace, Pokročilé
Špeciálne funkcie Svetelné efekty
Kód:  MCB100a5
Záruka: 24 mesiacov
Produktové číslo:  EF08202
Odkazy: Stránky výrobcu
WEB6