Yellow Coolants
Yellow Coolants – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 7
MOTUL MOTOCOOL EXPERT 1L
Amazing Deal
6.29 €
6.29 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant - ASTM D3306/D4656, BS 6580, AFNOR NFR 15-601, SAE J 1034, JIS K2234, KSM 2142 - 6.29 €/1 l
Valeo Protectiv 50 G12, 5 l yellow
14.59 €
2.92 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant G12 (Type D) - ready to use, for passenger cars, yellow, freeze protection up to -35 °C, boiling protection up to 150 °C, volume 5000 ml - 2.92 €/1 l
Valeo Protectiv 100 G12, 1 l yellow
6.69 €
6.69 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant G12 (Type D) - concentrate, for passenger cars, yellow, freeze protection up to -35 °C, boiling protection up to 150 °C, volume 1000 ml - 6.69 €/1 l
VP Racing Coolant Ultra Power Gold 50/50, 3,78 l
41.90 €
11.08 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant - 11.08 €/1 l
RAVENOL TTC Trad. Tech. Coolant Concentrate; 1,50 L (VE 10 Stück)
10.31 €
6.87 €/l
Currently Unavailable
Coolant Recommendation: AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2809, ASTM D3306 Type 1, ASTM D4340, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16...
In the category Yellow Coolants on Alza.sk, we currently have a total of 7 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Žluté chladicí kapaliny