Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

Darček pre muža? Vychytávky na auto od Pikatec

Aktualizované

Muži majú pre motorizmus často slabosť. Preto môže byť praktický darček určený k starostlivosti o automobil tým pravým. A také sú ochranné a čistiace prostriedky od českého výrobcu Pikatec, ktorý využíva nanotechnológie na dosiahnutie prvotriednych výsledkov. Pozrite sa, ako vyzerá moderná starostlivosť o automobil, a možno budete mať vyriešený vianočný darček. Alebo len zistíte, ako efektívne možno automobil chrániť v náročných zimných podmienkach.

Pikatec

Vychytávky na auto od Pikatec – OBSAH

  1. Ako vybrať praktické darčeky
  2. Čo sú nanotechnológie
  3. Hlavné tajomstvo nanotechnológie
  4. Ako na správnu aplikáciu výrobkov Pikatec

Ako vybrať praktické darčeky

Muži cenia skôr praktické darčeky a príliš ich „nedostanete“ na neužitočné predmety. Vybrať niečo hodnotné, účelné, čo by zároveň urobilo radosť, môže byť veľmi náročné. Pri nákupe darčekov však môžete využiť záujem o techniku a moderné technológie. Aj do sveta automobilov totiž preniká vývoj. Rok čo rok prichádzajú automobilky s produktovými inováciami a Pikatec, český výrobca ochranných a čistiacich prostriedkov pre interiéry aj exteriéry automobilov, s nimi drží krok.

i Tipy na zaujímavé súpravy prostriedkov Pikatec:
Prípravky Pikatec testovala relácia Autosalón.

K dispozícii máme ďalšie a ďalšie alternatívne zdroje pohonných hmôt, elektronické systémy zabezpečujúce stále bezpečnejšiu jazdu alebo prvky, ktoré sa starajú o zvýšenie jazdného komfortu aj o subjektívne vyšší pocit pohodlia celej posádky. Hoci to ešte pred pár rokmi znelo ako sci-fi, dnes sa už v automobiloch bežne stretnete aj s implementáciou autonómnych systémov. Autá tak, s istou nadsádzkou povedané, jazdia už prakticky samé. Automobilový priemysel sa vyvíja tiež u susedov. Českí inžinieri majú dokonca jedno zaujímavé celosvetové prvenstvo. Práve v Česku sa totiž významnou mierou rozvinulo využitie nanotechnológií. Niečo podobné sa podarilo len v USA či v Japonsku.

Pikatec Protection Pack
Nanotechnologickú ochranu laku zaistí Pikatec Ceramic Nano Protection Pack.

Čo sú nanotechnológie

Nanotechnológia vie efektívne chrániť vonkajší aj vnútorný plášť automobilu. Vďaka tomu dokázali špecialisti vyvinúť prostriedky, ktoré robia lak automobilu po ošetrení takmer bezúdržbovým. Akokoľvek sa to môže zdať paradoxné, laky súčasných automobilov sú napriek technologickému posunu stále nie príliš odolné. Súčasné laky sú riediteľné vodou, a navyše sa aplikujú vo veľmi tenkej vrstve. Dôvodom je predovšetkým snaha o čo najvyššiu úsporu z hľadiska výrobných nákladov. Oprava laku na aute sa tak často stáva nevyhnutnou súčasťou jeho údržby.

Aké sú najväčšie výhody autokozmetiky využívajúcej nanotechnológie?

V nadväznosti na túto skutočnosť sa tak aj v Čechách otvorila cesta pre nový výskum. Cieľom firmy Pikatec bolo prísť s novou revolučnou technológiou, ktorá by oproti dovtedy používaným voskom výrazne predĺžila životnosť laku. A to sa vývojárom v tejto spoločnosti skutočne podarilo.

Hlavné tajomstvo nanotechnológie

Ako je možné, že nanotechnológie sú tak mimoriadne účinné? V podstate by sme si mohli predstaviť povrch vytvorený lakom ako hornatú krajinu. Sú v ňom drobné výčnelky aj priehlbiny. Voľným okom ich samozrejme nemôžeme vidieť. Na kondíciu laku automobilu má pritom táto štruktúra významný vplyv. V priehlbinách zostávajú nečistoty ako mastnota alebo hmyz, ktoré možno len veľmi ťažko odstrániť. Výčnelky sa môžu navyše veľmi ľahko poškodiť. Preto je nutné takto citlivý povrch dôsledne chrániť, aby nemuselo dôjsť k oprave laku auta. A práve to umožňujú nanotechnológie.

Súprava Pikatec
Ak neviete, čo z ponuky Pikatec vybrať, s kompletnou súpravou nanokozmetiky pre starostlivosť o auto Ceramic chybu neurobíte.

Nanotechnológia je založená na princípe mimoriadne priľnavej zmesi živice a nanočastíc kremíka, zirkónu a titánu. Tie tak na povrchu vytvoria špeciálnu, veľmi odolnú formulu, ktorá lak automobilu dokonale chráni. Vytvorí akýsi ochranný štít, ktorý pripomína napríklad korytnačí pancier alebo stredoveké brnenie. Tento film je 23× tvrdší ako zlato, a dokonca 3× tvrdší ako kalená oceľ. Použiteľný je nielen na karosériu, ale tiež na sklá a kolesá automobilu. Vďaka mnohonásobnému vytvrdnutiu je automobil dokonale chránený pred vplyvom posypovej soli, štrku, vody, mrazu a celým radom ďalších vplyvov, ktoré na neho negatívne pôsobia.

Nanotechnológie zabránia degradácii, blednutiu a krehkosti vplyvom UV žiarenia a tiež mechanickému aj chemickému poškodeniu či poškodeniu od vtáčieho trusu alebo hmyzu. Keramický štít povrch vyhladí, vďaka tomu sa menej špiní a údržba je násobne jednoduchšia. Automobil je samozrejme stále nutné bežne umývať, ale umývanie nie je tak časté a nie je ani tak namáhavé.

Ako na správnu aplikáciu výrobkov Pikatec

Aplikácia ochranného prípravku je veľmi jednoduchá a zvládnete ju aj doma. Je však potrebné dodržať nadväznosť použitia jednotlivých prípravkov Pikatec. Najprv je nutné podklad vyčistiť a odmastiť. Potom možno aplikovať ochranný nanoprípravok. Ten potrebuje aspoň 12 hodín na vytvrdnutie. Ochrana automobilu je tým zaistená až na 12 mesiacov.

Pozrite sa, ako aplikovať prípravky Pikatec.

Stačí si pritom uvedomiť, že už po 2 až 3 rokoch vzrastie predajná hodnota vozidla až o 10 – 15 % práve vďaka stavu laku, skiel, kolies a interiéru. Investícia do nanotechnológie sa tak v čase vráti. Ochrániť pritom môžete ako nový, tak starší automobil. Táto technológia dokonca našla uplatnenie aj v jednom z najextrémnejších závodov, využívajú ju totiž aj členovia českej posádky v slávnej rallye Dakar. Súprava nanoprípravkov je tak skvelým doplnkom vo výbave každého automobilového nadšenca.

i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

Spoločnosť Pikatec vyvíja a vyrába ochranné a čistiace prostriedky na báze nanotechnológií na všetky povrchy používané v interiéroch aj exteriéroch automobilov. Ich aplikáciou predĺžite životnosť aj lesk karosérie a plastov v interiéroch. Vaše auto bude vyzerať stále ako nové.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB11