Cheap car Care & Chemicals LOTUS
On this page you will find car Care & Chemicals LOTUS at the lowest prices, more so all car Care & Chemicals LOTUS ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Lotus Pink Buffing Towel 550gsm marked at 8.73 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 28
Lotus Pink Buffing Towel 550gsm
8.72 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Car Microfiber Cloth - made of microfibre, 40 cm x 40cm, borderless design, weight 400g/m²
Lotus Multi Buffing Towel Grey
9.14 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Car Microfiber Cloth - made of microfibre, 40cm x 40cm, weight 400g/m²
Lotus Microfiber applicator pad blue 1pc
10.81 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Applicator - made of fine material, for surfaces made of glass, leather or imitation leather
Lotus Wheel Cleaner 600ml
12.07 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Alu Disc Cleaner - a slightly alkaline (pH9) cleaning agent, does not contain dangerous chemicals, removes dirt stuck to the wheels, harmless to car paint and tires
Lotus Universal Cleaner 2.0 600ml
12.07 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - to clean any surface - 20.12 €/1 l
Lotus Degreaser 600ml
12.14 €
Currently Unavailable
Cleaner - for degreasing, surface preparation before applying protective coatings and waxes and removing greasy stains and paste residues. The degreaser can be used for: body...
Lotus Upholstery Cleaner 600ml
12.48 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Car Upholstery Cleaner -, volume 0,6 l, refreshes and regenerates, provides a fresh scent, can be used on any upholstery, restores dirty textile surfaces, e.g. original condition...
Lotus Plastic Cleaner 600ml
12.48 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - dissolves and removes all kinds of dirt from the dashboard, plastic parts - 20.80 €/1 l
Lotus Soft wash Mitt grey
12.95 €
Currently Unavailable
Car wash gloves - for car wash, made of microfibre, 16cm x 28cm
Lotus Pet Hair Remover Brush
13.32 €
Currently Unavailable
Hair Remover - removes all animal hair from all types of surfaces, while you barely exert any force and no materials are damaged from it
Lotus Leather Care 600ml
13.74 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Leather Cleaner - adds the necessary minerals and oil to the leather surface, preserves the original condition of the skin and imitation leather, restores the natural colour of the...
Lotus Heavy Duty Microfibre Cloths 4colour/Pack 370gsm
14.16 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Car Microfiber Cloth - 4 pcs, made of microfibres of different colours (gold, royal blue, green, red)
Lotus Matt Dashboard Care 600ml
14.57 €
In stock 5 pcs at the supplier's
Plastic Restorer - protects and revitalises plastic, does not give a shiny effect, but provides a perfect matt surface, leaves a pleasant smell, forms an anti-static layer
Lotus Mud Remover 600ml
14.57 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Cleaner - mud remover, can be used on metal, plastic, rubber, enamel and chrome parts
Lotus Glass Sparkle 600ml
14.57 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Car Window Cleaner - volume 0,6 l, without alcohol, easy to use, final result without grease and smudges, scratch-free cleaning and high gloss - 24.28 €/1 l
Lotus Leather cleaning brush 17cm
14.57 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Car Wash Brush - slightly curved, densely woven, soft brush with bristles
Lotus Ultra Nano 2.0 Fast-Acting Wax 600ml
14.98 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Car Wax - nanowax,, Liquid,, for body
Lotus Ceramic Shampoo 600ml
18.33 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Car Wash Soap - wax free, designed for the body, concentrated and pH neutral, protects paint, water-repellent and protects against UV rays, for manual washing, active ingredients...
Lotus Ultra Nano Finishing Kit
20 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Car Cosmetics Set - contains: 1x Lotus Ultra Nano quick wax 600ml and 2x Lotus Professional microfibre cloth
Lotus Glass Cleaning Kit
20 €
In stock 5 pcs at the supplier's
Car Cosmetics Set - contains: 1x Glass Sparkle 600ml and 2 Lotus Professional microfibre cloths.
Lotus Ceramic Quick Spray 600ml
20.84 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Car Wax - carnauba,, Liquid,, for body and varnish
Lotus Iron Xtrem 600ml
22.92 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Alu Disc Cleaner - for removing all iron impurities from the surface, innovative pH neutral formula, designed for cleaning rims by removing hard metal dirt, rust and dust, gel and...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Autokosmetika a chemie
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Autókozmetika