Additives – Amazing Deals
In this category, you will find great deals on additives. We currently have 5 best-selling items in the additives category. Looking for the lowest-priced additives? Check out the cheap additives category.
All from 5
VIF Super Diesel Summer Additive 500 ml
Discounted -22 %
9.59 €
12.39 €
19.18 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - a multifunctional anti-corrosive additive, prolongs the life of the fuel pump and nozzles
VIF Super Petrol Additive 125 ml
Discounted -22 %
3.09 €
3.99 €
24.72 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol, for winter and summer season, fuel system cleaner, volume 125 ml
LIQUI MOLY Octane Booster 200ml
Discounted -26 %
11.69 €
15.90 €
58.45 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, increases octane number, volume 200 ml
SHERON E10 additive 1:1000, 250 ml
Amazing Deal
3.39 €
13.56 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, volume 250 ml for 250 l