AUDIX MICROPOD12
Show alternatives
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Dimensions
Width 12 mm
Height 54 mm
Microphone characteristics
Principle Capacitor (electret)
Directional characteristics Directional (cardioid)
Microphone type Conference
Frequency from 50 Hz
Frequency to 19,000 Hz
Impedance 150 Ohm