Wilckens
We can deliver Wilckens products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 170
Wilckens German tile paint white WI.11992000050
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wall Paint , surface coverage 10 m2 - 29.20 €/1 l
Wilckens White washable wall and ceiling paint 2,5 l Waschfeste Wandfarbe
11.13 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 15 m2, dilution - water-based, suitable for plaster and wallpaper, weight 2,5 kg - 4.45 €/1 l
Wilckens Garage concrete floor paint, Garagen Boden Beschichtung 2,5 l, grey WI.11671100080
55.89 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Floor Paint - painting of garage floors, high quality, abrasion resistant, special coating for concrete floors for indoor and outdoor use, water-soluble, on mineral substrates,...
Wilckens Garage concrete floor paint, Garagen Boden Beschichtung 2,5 l, grey WI.11672200080
55.89 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Floor Paint - painting of garage floors, high quality, abrasion resistant, special coating for concrete floors for indoor and outdoor use, water-soluble, on mineral substrates,...
Wilckens Universal White Base Spray Paint - Weiss, WI.16100400140, White
7.85 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, base, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings and walls, no dilution needed, applied by spray, 2 m² area coverage,...
Wilckens Mattlack matt sheet paint 750 ml black
13.67 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 5 m2 - 18.23 €/1 l
Wilckens Decorative Spray Paint Bronze Gold Effect Goldbronze Veredelungs 400 ml
7.81 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,4 l volume - 19.53 €/1 l
Wilckens German paint for tiles WI.11992200050
18.36 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 10 m2 - 24.48 €/1 l
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Gloss Paint 2 in 1 White, WI.10491000050
14.92 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, base, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...
Wilckens Self-etching white heating paint 2in1 Heizkoerperlack 375 ml glossy
10.26 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,37 l volume - 27.73 €/1 l
Wilckens Synthetic High Gloss Topcoat Buntlack Hochglaezend, 0,75 l, black
14.08 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - black, top, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 15 m2/l...
Wilckens German synthetic topcoat Buntlack Seidenglaenzend dark brown
16.16 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 7,5 m2 - 21.55 €/1 l
Wilckens Synthetic High Gloss Topcoat Buntlack Hochglaezend, 0,75 l, white
14.08 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, top, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 15 m2/l...
Wilckens Self-etching white heating paint 2in1 Heizkoerperlack 375 ml semi-matt
14.92 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,37 l volume - 40.32 €/1 l
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 Black, WI.12490500050
16 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - black, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...
Wilckens High Gloss Synthetic Topcoat Buntlack Hochglaezend, 0,75 l, dark brown
14.08 €
In stock 5 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - brown, top, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 15 m2/l...
Wilckens Synthetic High Gloss Topcoat Buntlack Hochglaezend, 0,75 l, green
14.08 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - green, coverage, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for walls, dilution via thinner, applied by roller or brush, 4 recommended...
Wilckens Universal Gray Spray Primer Universal - Grau, WI.15710100140, Gray
7.39 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, base, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings, roofs and walls, no dilution needed, applied by spray, 2 m² area...
Wilckens German synthetic topcoat semi-gloss Buntlack Seidenglaenzend dark green
16.16 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 7,5 m2 - 21.55 €/1 l
Wilckens Synthetic Anti-Corrosion Primer Red Brown Rostschutzprimer 750 ml, WI.10331800050
12.42 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Base Coat - basic, anticorrosive, one-component, made of synthetic resin, quick-drying, easily repaintable, for indoor and outdoor use, volume 750 ml - 16.56 €/1 l
Wilckens German paint for tiles WI.11992100050
18.36 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 10 m2 - 24.48 €/1 l
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 Dark Grey, WI.12471600050
16 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - grey, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 White, WI.12491000050
16 €
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...