TP-Link TL-SF1005LP
Price Guarantee
Specifications
Type
Switch type Unmanaged
Design Desktop
Use Home, Company, Camera systems
Functions
Functions PoE
Switching layer L2
Functions for camera systems Priority mode, Extended mode
Ports
RJ-45 5 ×
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 100 Mbit speed 5
PoE properties
PoE standard 802.3af (PoE)
Performance 41 W
Maximum output power per port 15 W
Number of PoE ports 4 ×
Features
Power Supply From the network
Speed
Switching capacity 1 Gb/s
Packet capacity (64B packets, in million of packets) 0.74 Mpps
Dimensions
Width 100 mm
Height 25 mm
Depth 98 mm
Material
Body material Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature 0 °C
Maximum operating temperature 40 °C