Healthy Treats
Healthy Treats – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 102
SENS Crickets in chocolate - Gift set of 4 flavours
29.31 €
244.25 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Dried Insects - 244.25 €/1 kg
KetoMix Protein nachos - bacon (4 servings)
9.61 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - 390 kcal per 100 g - 2.40 €/portion
Bery Jones Chocolate covered pretzels 500g
Great price
12.90 €
25.80 €/kg
Currently Unavailable
Pretzels - four types of chocolate toppings, balanced combination of sweet and salty, ideal as a quick snack, sweet treat with coffee or party accessory, practical resealable...
SENS Crunchy & Roasted Crickets - Gift set of 4 flavours
25.90 €
323.75 €/kg
Currently Unavailable
Dried Insects - 4 pack gift set: salted caramel, peppers, chilli and lime, tomatoes and oregano, not only for athletes, an alternative to the classic potato chips, with amino...
Bery Jones Fruit chips 100g
Great price
5.99 €
59.90 €/kg
Currently Unavailable
Healthy Crisps - allergens: nuts and nut products (all types of nuts), 307 kcal per 100 g, weight 100 g - 59.90 €/1 kg
Mixit Crunchy cheese for pocket - Irish cheddar 20 g
2.69 €
134.50 €/kg
Currently Unavailable
Crispy Cheese - 40 g protein per 100 g, weight 20 g, 595 kcal per 100 g - 0.27 €/pcs - from 134.50 €/1 kg
SENS Crispy & roasted crickets 20g - Tomato & Oregano
6.61 €
330.50 €/kg
Currently Unavailable
Dried Insects - 330.50 €/1 kg
Emily Veg Crisps, Vegetable crisps 100 g
4.59 €
45.90 €/kg
Currently Unavailable
Healthy Crisps - 479 kcal per 100 g, weight 100 g - 45.90 €/1 kg
SENS Hot crispy & roasted crickets - Gift set of 4 flavours
25.90 €
323.75 €/kg
Currently Unavailable
Dried Insects - 323.75 €/1 kg
SENS Spice worms - Gift set of 4 flavours
22.90 €
286.25 €/kg
Currently Unavailable
Dried Insects - 286.25 €/1 kg
FOOD FORGE Set Lunar Cheese Cheddar 90 g + Herold 80 g
17.90 €
105.29 €/kg
Currently Unavailable
Crispy Cheese - freeze dried, 42 g protein per 100 g, weight 170 g, 618 kcal per 100 g - 105.29 €/1 kg
SENS Hot crispy & roasted crickets - Wasabi 20 g
6.61 €
330.50 €/kg
Currently Unavailable
Dried Insects - 330.50 €/1 kg
FOOD FORGE Set Lunar Cheese Emmental 80 g + Pale Gold - walnut 75 g
17.90 €
115.48 €/kg
Currently Unavailable
Crispy Cheese - freeze dried, 41 g protein per 100 g, weight 155 g, 547 kcal per 100 g - 115.48 €/1 kg
SENS Hot crispy & roasted crickets - Carolina Reaper 20 g
from
6.19 €
330.50 €/kg
Currently Unavailable
Dried Insects - from 330.50 €/1 kg
FOOD FORGE Set Lunar Cheese Emmental 80 g + Herold 80 g
17.90 €
111.88 €/kg
Currently Unavailable
Crispy Cheese - freeze dried, 41 g protein per 100 g, weight 160 g, 567 kcal per 100 g - 111.88 €/1 kg
FOOD FORGE Lunar Cheese Herold 80 g
8.79 €
109.88 €/kg
Currently Unavailable
Crispy Cheese - freeze dried, 40 g protein per 100 g, weight 80 g, 567 kcal per 100 g - 109.88 €/1 kg
Mixit Crunchy corn Peri Peri & Cayenne 175 g
5.79 €
33.09 €/kg
Currently Unavailable
Healthy Crisps - gluten free, palm oil-free and vegan, allergens: soya beans (soya) and soy products, 549,69 kcal per 100 g, weight 175 g - 33.09 €/1 kg
SENS Spice worms - Onion & Parsley 15 g
6.61 €
440.67 €/kg
Currently Unavailable
Dried Insects - 440.67 €/1 kg
SENS Cricket Protein Bars in gift pack - starter pack 6 bars
Discounted -5 %
17.90 €
18.90 €
358 €/kg
Currently Unavailable
Gift Set - six protein bars, a selection of the best flavours, suitable as a tasty gift
Mixit Large Organic Popcorn Raspberry
3.49 €
40.96 €/kg
Currently Unavailable
Healthy Crisps - lactose free, gluten free and palm oil-free, weight 85.2 g - 40.96 €/1 kg
SENS Dark chocolate protein tasting pack 3 × 2 pcs - 6 × 60 g
Discounted -5 %
17.90 €
18.90 €
49.72 €/kg
Currently Unavailable
Gift Set - tasting set of six dark chocolate protein bars, 2 × banana & chocolate, 2 × caramel & peanut butter, 2 × chocolate brownie
Mixit Large Organic Popcorn Strawberry
3.49 €
40.96 €/kg
Currently Unavailable
Healthy Crisps - lactose free, gluten free and palm oil-free, weight 85.2 g - 40.96 €/1 kg
SENS Pleasure Protein tasting pack of cricket protein bars 3 × 2 pcs - 6 × 40 g
13.90 €
57.92 €/kg
Currently Unavailable
Gift Set - tasting set of six fruit protein pleasure bars, 2 × pineapple & coconut, 2 × dark chocolate & cherry, 2 × dark chocolate & orange
Seaman Seaweed chips Sea salt 75 g
3.18 €
42.40 €/kg
Currently Unavailable
Healthy Crisps - palm oil-free, no added sugar and vegan, 456 kcal per 100 g, weight 75 g - 42.40 €/1 kg
In the category Healthy Treats on Alza.sk, we currently have a total of 102 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zdravé mlsání
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Egészséges nassolás