Healthy Eating
Healthy Eating – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,127
Bery Jones Mixed nuts natural Exclusive 500g
Great price
13.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, natural, 500 g - 27 €/1 kg
GRIZLY Exclusive Mango 500g
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 23.80 €/1 kg
Bery Jones Sunflower seeds 1kg
Great price
4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - sunflower, - 4.49 €/1 kg
Bery Jones Pecans 1kg
Great price
25.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pecan nut, 1000 g - 25.90 €/1 kg
Bery Jones Kiwi freeze-dried 80 g
Great price
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 80 g - 99.88 €/1 kg
Bery Jones Pine nuts 250g
Great price
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pine nuts, 250 g - 67.60 €/1 kg
Bery Jones Giant Golden Raisins 1kg
Great price
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 12.90 €/1 kg
Bery Jones Pine nuts 500g
Great price
30.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pine nuts, 500 g - 61 €/1 kg
Bery Jones Roasted chilli corn 500 g
Great price
4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corn - intense delicious taste and great crunch, provides the body with quick and easily available energy, in an eco-friendly resealable package, weight 500 g - 8.98 €/1 kg
Bery Jones Chinese Curcuma - Goji 1kg
Great price
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - goji, 1000 g - 18.90 €/1 kg
GRIZLY Rice porridge 1000 g
4.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rice Porridge , energy value per 100g: 348 kcal - 4.79 €/1 kg
Bery Jones Dried Dates Medjoul jumbo 1kg
Great price
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 18.90 €/1 kg
Bery Jones Peanuts in sugar and honey 1kg
Great price
9.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - peanuts in honey and sugar-coated, 1000 g - 9.99 €/1 kg
Bery Jones Pineapple slices 1kg
Great price
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - pineapple, 1000 g - 12.90 €/1 kg
Lifelike Pistachio cream 300 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, pistachio, natural, 21 g protein per 100 g, 572 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 43 €/1 kg
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 1kg
Great price
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 1000 g - 22.90 €/1 kg
Bery Jones Cashew and peanut mix - honey and sea salt 500g
Great price
12.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, roasted and salted cashew and peanuts, 500 g - 25 €/1 kg
Lifelike Twister Nougat 300 g
8.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, hazelnut, chocolate and nugát flavour, 11.91 g protein per 100 g, 586 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 28.63 €/1 kg
Bery Jones Dried Cranberries (Cranberry) 1kg
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries, 1000 g - 10.90 €/1 kg
Bery Jones Banana slices freeze-dried XXL 300 g
Great price
14.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 300 g - 48.33 €/1 kg
Bery Jones Mixture of finely salted nuts 1kg
Great price
17.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, roasted and salted almond, cashew, peanuts and pecan nut, 1000 g - 17.50 €/1 kg
Bery Jones Hazelnut kernels peeled, roasted, 1kg
Great price
28.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted and shelled hazelnut, 1000 g - 28.50 €/1 kg
Bery Jones Cherries freeze-dried 100g
Great price
12.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 125 €/1 kg
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 1kg
Great price
21.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 21.50 €/1 kg
In the category Healthy Eating on Alza.sk, we currently have a total of 1127 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zdravá výživa
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Egészséges ételek