Deal weeks - Sport & Outdoor

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

All from 2,483
Bery Jones Roasted unsalted peanuts 500g - Nuts
Bery Jones Roasted unsalted peanuts 500g
Great price 3.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 3.19 €
Nuts - roasted and shelled peanuts, 500 g - 7.98 €/1 kg
BAAGL Spirit 350 ml - Drinking Bottle
BAAGL Spirit 350 ml
Discounted -13 % 12.96 € 14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drinking Bottle - titanium, volume: 0,35l
TOPEAK saddlebag AERO WEDGE PACK Medium straps - Bike Bag
TOPEAK saddlebag AERO WEDGE PACK Medium straps
Discounted -5 % 18.90 € 19.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bike Bag - 0.98l volume, velcro, water-repellent, weight: 130g
AlzaGuard WaterProof Dry Bag 5l - black - Waterproof Bag
AlzaGuard WaterProof Dry Bag 5l - black
Great price 13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 12.51 €
Waterproof Bag - Volume 5 l, IPX6 (splash proof), roll-up closure with zipper, removable and adjustable strap (120 cm), touch screen for phone or small tablet (up to 8"), material...
Bery Jones Fruit chips 100g - Healthy Crisps
Bery Jones Fruit chips 100g
Great price 5.99 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 5.09 €
Healthy Crisps - allergens: nuts and nut products (all types of nuts), 307 kcal per 100 g, weight 100 g - 59.90 €/1 kg
Kensington EQ Laptop Backpack 16", black - Laptop Backpack
Kensington EQ Laptop Backpack 16", black
40.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 36.81 €
Laptop Backpack - with maximum diameter up to 16 ", breathable rear wall, capacity 14,46l, weight 480g, colour black
Expres Menu Spanish bird 600 g - MRE
Expres Menu Spanish bird 600 g
Discounted -7 % 11.90 € 12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 569 kJ, weight 600g - 19.83 €/1 kg
Stormred rubberized dumbbell 2,5 kg - Dumbell
Stormred rubberized dumbbell 2,5 kg
Great price 12.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 11.06 €
Dumbell - single-hand, straight, fixed, weight 2,5kg, total set weight 2,5 kg, surface material vinyl
EXTOL LIGHT flashlight, zoom, all-metal, 250lm, CREE XPG, 43153 - Flashlight
EXTOL LIGHT flashlight, zoom, all-metal, 250lm, CREE XPG, 43153
12.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.92 €
Flashlight - LED, max. range 100 m, 250 lm luminous flux, 1 LED bulb, lifetime 100000 h, water resistant, degree of protection IP54, Focus mode, light intensity adjustment, battery...
Tempish Wire 3.0 Lady size 41 EU / 270 mm - Roller Skates
Tempish Wire 3.0 Lady size 41 EU / 270 mm
52.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 42.32 €
Roller Skates - Suitable for for casual skatersSuitable for professional skatersSuitable for beginners; for women; wheel diameter: 84mm; wheel hardness: 85A; bearing type: ABEC 9;...
Gerber Gorge, Ffolding Field - Hand Shovel
Gerber Gorge, Ffolding Field
Discounted -28 % 29.90 € 41.84 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Shovel - folding with a telescopic handle, spiked-shaped shovel
Shimano XT PD-T8000 SPD stoppers SM-SH56 - Pedals
Shimano XT PD-T8000 SPD stoppers SM-SH56
Discounted -8 % 85.90 € 93.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pedals for mountain and cross country bikes, foot with SPD locks, weight: 392g
PATHFINDER Flamingo Blue 10'2'' - Paddleboard
PATHFINDER Flamingo Blue 10'2''
Discounted -4 % 247.89 € 259.11 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Paddleboard with a length of 310cm and capacity of 140 kg, displacement of 285l, focus of stability and control
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g - Granola
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g
Great price 8.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 5.39 €
Granola - 21.40 €/1 kg
Stormred Overball 25 cm, black - Overball
Stormred Overball 25 cm, black
Great price from  3.26 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 2.61 €
Overball
GymBeam Zero Strawberry Syrup 320 ml - Syrup
GymBeam Zero Strawberry Syrup 320 ml
Discounted -5 % 4.89 € 5.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - calorie-free, sweet - 15.28 €/1 l
GymBeam Barrel Bag - Sports Bag
GymBeam Barrel Bag
Discounted -4 % 21.90 € 22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sports Bag for unisex; capacity: 30l; worn over shoulder ; worn in hand
Amix Nutrition HydroPure Whey Protein 1600g, Peanut Butter Cookies - Protein
Amix Nutrition HydroPure Whey Protein 1600g, Peanut Butter Cookies
Discounted -8 % 76.90 € 83.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - hydroisolate, peanut butter flavour - 1.60 €/portion - from 48.06 €/1 kg
Bery Jones Carmel almonds natural USA 250g - Nuts
Bery Jones Carmel almonds natural USA 250g
Great price 4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 3.59 €
Nuts - shelled almond, 250 g - 17.96 €/1 kg
Bery Jones Carmel Almonds shelled, roasted salted USA 500g - Nuts
Bery Jones Carmel Almonds shelled, roasted salted USA 500g
Great price 8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.19 €
Nuts - roasted, salted and shelled almond, 500 g - 17.98 €/1 kg
Select FB Classic yellow and purple size 3 - Football
Select FB Classic yellow and purple size 3
19.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 16.92 €
Football , pvc, sewn, size 3