Cheap healthy Eating
On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature Almond Raffaello 100 g marked at 1.79 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,126
Bery Jones Chia Seeds 1kg
Great price
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - chia, - 6.99 €/1 kg
BIG BOY Porridge Big Rafael 350 g
Discounted -10 %
6.99 €
7.79 €
Currently Unavailable
Porridge , energy value per 100g: 479 kcal
BIG BOY Rice porridge Vanilla semolina 350 g
6.99 €
Currently Unavailable
Porridge , energy value per 100g: 350 kcal
BIG BOY Gluten-free oatmeal porridge with apple strudel flavor 350 g
Discounted -9 %
6.99 €
7.69 €
Currently Unavailable
Porridge , energy value per 100g: 385 kcal
Bery Jones Orange peel in dark chocolate 250g
Great price
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 54 %
Bery Jones Roasted unshelled peanuts JUMBO 1kg
Great price
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted peanuts, 1000 g - 6.99 €/1 kg
Bery Jones Milk Chocolate Peanuts 500g
Great price
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - delicious combination of milk chocolate (31%) with a minimum cocoa solids content of 25% and roasted peanuts, quick energy for on the go, at work or at school, can be used...
GreenFood Nutrition Low Carb Quick Porridge, 500g
Amazing Deal
6.99 €
Save 4.10 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 367 kcal
Allnature Organic Coconut Oil 2 x 200ml
7.04 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - coconut, 100% natural cold-pressed oil, melts from 23 °C, versatile use, volume 2×200 ml - 17.60 €/1 l
Allnature Ghee 450 ml
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Ghee volume 450 ml - 15.76 €/1 l
Allnature Xylitol 500 g
from
6.51 €
Currently Unavailable
Sweetener - xylitol, powder, unflavored, weight 500 g, 240 calories per 100 g, sugars 0,2 g - from 14.18 €/1 kg
KALAS Sea salt Fine CLASSIC 400 g + Himalayan coarse salt 300 g
7.13 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Salt - Himalayan pink and marine, gentle, suitable for children and vegan, in the root, resealable and recyclable plastic packaging, weight 700 g, 2 pieces in the package -...
Emily Crunchy seaweed, sea salt 4 x 18 g
7.13 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - 553 kcal per 100 g, weight 50 g - 1.78 €/pcs - from 142.60 €/1 kg
Rude Health Barista pistachio drink 1 l
7.15 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Plant-based Drink - multi-species, with flavour of nuts - 7.15 €/1 l
Ghee from the Heart "Steak"
7.15 €
Currently Unavailable
Ghee - intended mainly for the preparation of beef and pork steaks, contains a mixture of 4 types of pepper and thyme, 0% LACTOSE content, volume 235 ml - 30.43 €/1 l
Allnature Pumpkin seed peeled 1000 g
Great price
7.19 €
Save 0.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - pumpkin, - 7.19 €/1 kg
MyProtein FlavDrops 50 ml, strawberry
7.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sweetener - Sucralose and Flavor Drops, liquid, strawberry flavor, volume 50 ml
NATU Peanut cream with dark chocolate 300 g
7.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, peanut, chocolate flavour, 18.5 g protein per 100 g, 576.39 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 23.97 €/1 kg
NATU Granolove Forest fruits 350 g
7.19 €
Currently Unavailable
Granola - 1800kJ/100g, weight: 0,35kg, flavour: forest berries - 20.54 €/1 kg
Lifelike Twister Coconut 300 g
7.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - crunchy, almond, coconut flavour, 9.6 g protein per 100 g, 573 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 23.97 €/1 kg
Mixit Oven Nuts - Smoked Paprika
7.22 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - salted and smoked almond, 150 g - 48.13 €/1 kg
Vilgain Avocado oil spray BIO 200 ml
7.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - premium oil for cold and hot cuisine, with practical dispenser, from Hass and Fuerte avocados, single-species, unrefined, Organic quality, high content of monounsaturated...
BIG BOY Rice protein porridge Nature 250g
7.29 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 370 kcal - 29.16 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zdravá výživa
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Egészséges ételek