Sodastream
We can deliver Sodastream products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 98
SodaStream Energy flavour, 440 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 1.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - Energy flavour, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; reduced sugar content; 440 ml - 14.07 €/1 l
SodaStream FIZZ & GO Easy Mix MINT 0.7L
41.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
SodaStream Bottle
SodaStream Elderflower Zero flavour, 440 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 0.71 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - Elderflower Zero flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; enriched with vitamins B3, B6 and zinc –...
SodaStream TONIC flavour 440 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 0.71 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - Tonik flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water, 440 ml - 14.07 €/1 l
SodaStream 7UP ZERO flavour, 440 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 0.71 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - 7UP ZERO flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; sugar-free; 440 ml -...
SodaStream 7UP flavour, 440 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 0.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - 7UP flavouring, for making up to 9 litres of drink, recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water, contains no allergens, 440 ml - 14.07 €/1 l
SodaStream MIRINDA ZERO flavour, 440 ml
New arrival
6.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - MIRINDA ZERO flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; sugar-free; 440 ml -...
SodaStream MIRINDA flavour 440 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 0.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - MIRINDA flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; 440 ml - 14.07 €/1 l
SodaStream Bomb+CO2 separate
35.90 €
Unsealed - in stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Soda Maker CO₂ Cartridge - for SodaStream devices, makes up to 80L of sparkling water
SODASTREAM 1l glass bottle DUO
-8 % off new
10.90 €
New 11.90 €
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
SodaStream Bottle - glass, 1 litre bottle with insertion attachment, clear, height 29,1 cm, diameter 10 cm, weight 0,734 kg, the DUO model, compatible exclusively for 1l...
SodaStream Penguin/Crystal glass 0,7l
-8 % off new
10.90 €
New 11.90 €
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
SodaStream Bottle - dishwasher safe, suitable for SodaStream Penguin, 1 piece
SodaStream FIZZ & GO Easy Mix STORM 0.7L
41.99 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
SodaStream Bottle
SodaStream Orange Mango Zero flavour, 440 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 0.80 €
On the way 1 pcs
Expected 02/10/2026
Syrup - juicy orange and sweet mango flavour, makes up to 9 litres of drink, recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water, with added vitamins B3 and B6 and zinc,...
SodaStream Garden Fruit Zero flavour, 440 ml
6.19 €
Ordered on request
Syrup - Garden Fruit Zero flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; sugar-free; 440 ml - 14.07 €/1 l
SodaStream Pink GREP ZERO flavour, 440 ml
6.19 €
Ordered on request
Syrup - Pink Grapefruit Zero flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; sugar-free; 440 ml - 14.07 €/1 l
SodaStream Art Black + Fizz and GO Sand
New arrival
153.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kit
SodaStream FRESH BLACK
New arrival
100.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Soda Maker -
SodaStream FRESH WHITE
New arrival
100.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Soda Maker -
SodaStream FRESH PLUS BLACK
New arrival
125.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Soda Maker -
SodaStream CLASSIC BLACK
New arrival
79.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Soda Maker -
SodaStream CO2 - packaging with filler
Pre-sale price
9.49 €
Currently Unavailable
Soda Maker CO₂ Cartridge - Replacement of the Soda Charger at alza.cz branches
SODASTREAM CQC CO2 gas exchange FULL
Pre-sale price
9.73 €
Currently Unavailable
Soda Maker CO₂ Cartridge for SodaStream domestic sparkling water makers (Compatible for DUO, Terra, E-DUO, E-Terra Art and GAIA), CO2 filling up to 80l of sparkling water,...