AlzaPlus+ deals - Shower Gels
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 173
CREMO Sage & Citrus 473 ml
14.90 €
3.15 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, moisturising, softening and refreshing, 473 ml volume - 3.15 €/100 ml
NIVEA MEN Sensitive Shower Gel 2 × 500 ml
9.90 €
0.99 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, relaxing and soothing, 1000 ml volume - 0.99 €/100 ml
YVES ROCHER Olive & petit grain 400 ml
8.09 €
2.02 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
VERSACE Dylan Purple Bath & Shover Gel 200 ml
Great price
19.90 €
Save 1.30 €
9.95 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning, moisturising and regenerating, formula: luxurious, 200 ml volume - 9.95 €/100 ml
KNEIPP Lieblings Mensch 200 ml
Great price
3.49 €
Save 0.46 €
1.75 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, normal and dry skin, moisturising, regenerating and soothing, perfect for: irritated skin, dry skin and anti-ageing , paraben-free and...
FA Mystic Moments 750 ml
from
5.58 €
0.83 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive and normal skin, refreshing, formula: vegan, 750 ml volume - from 0.83 €/100 ml
AXE Jungle Fresh 400 ml
from
3.61 €
1.02 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, 400 ml volume - from 1.02 €/100 ml
NIVEA MEN Fresh Kick Shower Gel 250 ml
from
3.17 €
1.44 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising, relaxing and refreshing, active ingredients include menthol, 250 ml...
NIVEA Care & Starfruit 500ml
5.99 €
1.20 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, protective, active ingredients include aloe vera, ph neutral, 500 ml volume - 1.20 €/100 ml
OLD SPICE Rockstar 1 l
11.90 €
1.19 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, paraben-free and silicone-free, 1000 ml volume - 1.19 €/100 ml
FA Coconut Milk Shower Cream 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
YVES ROCHER Coconut 600 ml
10.39 €
1.73 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
BULLDOG Ginger & Ptchouli 500 ml
6.90 €
1.38 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal and dry skin, cleaning, moisturising and refreshing, sulphate-free, formula: vegan, 500 ml volume - 1.38 €/100 ml
FA MEN Shower Gel Red Cedarwood 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning and refreshing, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
NIVEA Care & Relax Shower & Bath 750ml
Amazing Deal
6.29 €
0.84 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, soothing, active ingredients include vitamin c, no artificial colours, 750 ml volume -...
FA Men Xtreme Sport Energy Boost 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, regenerating and refreshing, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
FA Fiji Dream 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
NIVEA Shower Rose & Almond Oil 750 ml
6.89 €
0.92 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, nourishing, softening, softening and relaxation, 750 ml volume -...
KNEIPP Shower Gel Travel Morning Wake-up 75 ml
3.59 €
4.79 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning, moisturising and refreshing, active ingredients include panthenol , perfect for: dry skin,...
AXE Cherry Fizz 400 ml
5.99 €
1.50 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, cleaning and moisturising, 400 ml volume - 1.50 €/100 ml
NIVEA Shower Orange 500 ml
from
4.58 €
1.08 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for sensitive, oily, normal, combination and dry skin, moisturising, regenerating and softening, alcohol-free and with vitamins, 500 ml volume -...
PALMOLIVE Men Intense Spice Up shower gel for men 500 ml
from
3.82 €
0.90 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and softening, 500 ml volume - from 0.90 €/100 ml
FA Calming Divine Moments 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, perfect for: dry skin, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
NIVEA Men Deep Shower gel 500 ml
from
4.85 €
1.08 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, softening and refreshing, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml