AlzaPlus+ deals - Shower Gels
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 172
NIVEA Apricot Shower Gel 500 ml
from
5.74 €
1.27 €/100 ml
In stock > 10 pcs at the supplier's
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, regenerating and soothing, perfect for: dry skin, alcohol-free and with vitamins,...
Mizon My Relaxing Time Body Wash Subtle Aloe, 800 ml
16.62 €
2.08 €/100 ml
In stock 2 pcs at the supplier's
Shower Gel - unisex, suitable for dry skin, moisturising, cooling and soothing, perfect for: irritated skin, dry skin and anti-ageing , ph neutral and allergen-free, formula: vegan...
URIAGE Xémose Gentle Cleansing Syndet 500 ml
15.90 €
3.18 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, suitable for dry skin - 3.18 €/100 ml
MONTBLANC Explorer Extreme Shower Gel 150 ml
Amazing Deal
13.90 €
Save 17.10 €
9.27 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, cleaning, 150 ml volume - 9.27 €/100 ml