Reviews 31.5" LG 32UP55NP
Interested in reviews of 31.5" LG 32UP55NP? It got 4.8 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 31.5" LG 32UP55NP below. We will appreciate if you also share your experiences with 31.5" LG 32UP55NP after purchasing.
31.5" LG 32UP55NP - Monitor
31.5" LG 32UP55NP
Discontinued
Martin, Brno 12flag
Rated 18/01/2025, variant 31.5" LG 32UP55NP
Verified purchase - review from a price comparison website
cheap 32" monitor
HDMI, DP and USB-C inputs, all capable of 4K 60Hz
all three cables included
USB-C with Power Delivery 90W for laptop charging
0 ×Report
Automatic translation
Anonymous customerflag
Rated 07/10/2024, variant 31.5" LG 32UP55NP
Verified purchase
The sound quality of the internal speakers is crystal clear.
0 ×Report
Automatic translation
Martin, Neratoviceflag
Rated 19/09/2024, variant 31.5" LG 32UP55NP
Verified purchase
good picture in this price range
quality stand
four inputs
usb c
60Hz but I don't play games so actually OK
Tomáš, Plzeňflag
Rated 16/08/2024, variant 31.5" LG 32UP55NP
quality large monitor at a good price
thin frame
all cabling included
when viewed obliquely, it changes colors already at approx. 45°
Roman, Pišťflag
Rated 27/02/2024, variant 31.5" LG 32UP55NP