Phyto
We can deliver Phyto products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 38
PHYTO Softness Express Detangle Milk 150 ml
12.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - dermo, for all hair types, volume 150 ml - 8.60 €/100 ml
PHYTO colour Mask for coloured hair 200 ml
17.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask unisex, conditioner, for coloured Hair hair, 200ml volume, effect: hydration, regeneration, gloss and softness - 8.95 €/100 ml
PHYTO Phytocyane Men Anti-hair loss treatment for men 12 × 3.5 ml
31.90 €
Currently Unavailable
Hair Treatment - for men, leave-in, for fine and thinning, effect: nutrition, strengthening and growth - 75.95 €/100 ml
PHYTO Phytocyane -Men Anti-hair loss care for men 12 × 3.5 ml + Anti-hair loss shampoo
34.24 €
Currently Unavailable
Hair Treatment - for men, leave-in, for fine and thinning, effect: growth - 2.63 €/pcs - from 81.52 €/100 ml
PHYTO Phytocyane Care against progressive hair loss for women 12 × 5 ml + Shampoo against hair loss
34.24 €
Currently Unavailable
Hair Treatment - for women, leave-in, for fine and thinning, effect: growth - 2.63 €/pcs - from 57.07 €/100 ml
PHYTO Purple Mask for bleached blonde, grey and white hair 200 ml
18.90 €
Currently Unavailable
Hair Mask unisex, conditioner, for aging and greying and blond hair, 200ml volume, effect: hydration, nutrition, regeneration, gloss and neutralisation of yellow tones -...
PHYTO Volume Styling Spray to add volume 150 ml
13.90 €
Currently Unavailable
Hair Styling Spray - dermo, for fine hair, protects from external influences, volume 150 ml - 9.27 €/100 ml
PHYTO Repair Restoring Conditioner for damaged hair 175 ml
15.90 €
Currently Unavailable
Conditioner gives the following effect: gloss, hydration, regeneration, easy combing and strengthening, best for hair type: damaged and fine and thinning - 9.09 €/100 ml
PHYTO Plage Rehydrating After-Sun Detangling Spray 150 ml
11.80 €
Currently Unavailable
Hair Styling Spray - dermo, for all hair types, volume 150 ml - 7.87 €/100 ml
PHYTO 7 Elixir Universal Enhancing Oil 100 ml
21.59 €
Currently Unavailable
Hair Oil for coloured Hair, for all hair types, normal, damaged and dry, leave-in care, effect: hydration, nutrition, regeneration, strengthening, gloss, softness and smoothing,...
PHYTO Repair Restoring Shampoo for damaged and brittle hair 250 ml
13.90 €
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for damaged and dry hair, hydrates, repair effect, volume 250 ml, dermo, silicone-free and sulphate-free - 5.56 €/100 ml
PHYTO Plage Rehydrating After-sun Shampoo 250 ml
10.16 €
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect, deep cleansing, for extra shine, volume 250 ml, dermo, no artificial colours, silicone-free and...