IAMS
We can deliver IAMS products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 39
IAMS Cat Adult Hairball Chicken 10 kg
Discounted -9 %
29.90 €
32.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all breeds with low with normal activity, animal protein 35%, meat content in dry matter 4.1%, taurine - 2.99 €/1 kg
IAMS Cat Kitten Chicken 10 kg
Discounted -6 %
30.90 €
32.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Kittens for all breeds with low with normal activity, animal protein 37%, meat content in dry matter 4.1%, fat (fish and pork ) 21% - 3.09 €/1 kg
IAMS Cat Adult Ocean Fish 10 kg
Discounted -6 %
30.90 €
32.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all breeds with low with normal activity, animal protein 35%, fat (fish and pork ) 14%, yeast, taurine and probiotics - 3.09 €/1 kg
IAMS Cat Adult Weight Control/Sterilized Chicken 2 kg
Discounted -17 %
8.99 €
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all neutered breeds with low with normal activity, animal protein 33%, meat content in dry matter 4.1%, fat (fish and pork ) 9.8%, diet - 4.50 €/1 kg
IAMS Cat Kitten Ocean Fish 10 kg
35.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Kittens for all breeds with low with normal activity, animal protein 37%, fat (fish and pork ) 21%, without conservants and free of GMOs - 3.59 €/1 kg
IAMS Delights for kittens with chicken in sauce multipack 12 × 85 g
8.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 8.6%, fat 4.1%, grain-free - 0.80 €/100 g
IAMS Naturally for adult cats with lamb, tuna, salmon and chicken in sauce 12 × 85 g
8.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, fat 5.1% - 0.80 €/100 g
IAMS Dog Adult Weight Control Chicken 12 kg
35.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for all breeds with low with normal activity, animal protein 20%, meat content in dry matter 4.1%, fat (animal) 10% - 2.99 €/1 kg
IAMS Delights for adult cats with poultry, lamb and beef in sauce 12 × 85 g
Great price
7.49 €
Save 0.70 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 9.2%, fat 4.8%, grain-free - 0.73 €/100 g
IAMS Naturally for senior cats with lamb and salmon meat in sauce 12 × 85 g
8.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all senior breeds with low with normal activity, fat 4.5% - 0.80 €/100 g
IAMS Cat Adult Indoor Chicken 10 kg
47.30 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all breeds with low with normal activity, animal protein 35.6%, meat content in dry matter 4.1%, fat (fish and pork ) 12%, contains yucca - 4.73 €/1 kg
IAMS Dog Adult Small & Medium Lamb 12 kg
35.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for small medium-sized breeds with low with normal activity, animal protein 26%, fat (animal) 15% - 2.99 €/1 kg
IAMS Dog Adult Large Lamb 12 kg
32.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for large breeds with low with normal activity, animal protein 23%, fat (animal) 13% - 2.74 €/1 kg
IAMS Naturally for adult cats with marine fish meat in sauce 12 × 85 g
9.36 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, fat 5.1%, without conservants - 0.92 €/100 g
IAMS Dog Senior Small & Medium Chicken 12 kg
35.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for small medium-sized senior breeds with low with normal activity, animal protein 27%, meat content in dry matter 4.7%, fat (animal) 12% - 2.99 €/1 kg
IAMS Dog Puppy Small & Medium Chicken 12 kg
32.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Puppies for small medium-sized breeds with low with normal activity, animal protein 28%, meat content in dry matter 5%, fat (animal) 17% - 2.74 €/1 kg
IAMS Naturally Capsule cod in sauce 85 g
2.09 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 9.3%, fat 5.1%, grain-free - 2.46 €/100 g
IAMS Delights for adult cats - with chicken and turkey in sauce 85 g
from
1.09 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 9.2%, fat 4.8%, grain-free - from 1.69 €/100 g
IAMS Dog Adult Large Chicken 12 kg
35.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for large breeds with low with normal activity, animal protein 23%, meat content in dry matter 4.7%, fat (animal) 13% - 2.99 €/1 kg
IAMS Naturally Chicken & lamb in sauce 85 g
from
0.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds - from 1.40 €/100 g
IAMS Delights for adult cats - with tuna and herring in jelly 85 g
1.48 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 9.2%, fat 4.8%, grain-free - 1.74 €/100 g
+Gift Cat Food Pouch IAMS with a value of 1.48 €
IAMS Naturally Capsule tuna in sauce 85 g
from
0.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch with low with normal activity - from 1.40 €/100 g
IAMS Naturally Capsule Senior lamb in sauce 85 g
1.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all senior breeds with low with normal activity, animal protein 9.3%, meat content in dry matter 38%, fat 5.1%, grain-free - 1.40 €/100 g
IAMS Naturally Capsule lamb in sauce 85 g
from
1.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch with low with normal activity - from 1.69 €/100 g
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Alza