Vegetable Pockets
Vegetable Pockets – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 39
Ella's Kitchen Organic carrot, apple and parsnip 120 g
2.55 €
21.25 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
POPOTE Organic mushrooms 120 g
3.19 €
26.58 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - vegetable, pro děti od 4 months
Good Gout Organic Carrots with raspberries 3×120 g
7.81 €
21.69 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Sweet potatoes, pumpkin and apple 3×120 g
7.22 €
20.06 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
SMILEAT Organic capsule strawberry, banana and carrot 100 g
from
1.14 €
15.90 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Pumpkin, carrot, apple and plum 3×120 g
7.20 €
20 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Pear, peas and broccoli 3×120 g
6.39 €
17.75 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
Ella's Kitchen Organic carrot, apple and parsnip 3×120 g
6.39 €
17.75 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
HAMÁNEK Apple, pear and sweet potatoes 8 × 100 g
8.29 €
10.36 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HAMÁNEK Apple, banana and spinach 8 × 100 g
8.29 €
10.36 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
SALVEST Ponn Organic Pumpkin, potato and mango puree 3×110 g
5.41 €
16.39 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, finished foods and vegetable, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
HOLLE Zebra Beet-BIO apple banana and beetroot 6×100 g
9.89 €
16.48 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 6 pc(s)
Beggs Organic Carrots and Apples 12×120 g
16.35 €
11.35 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 12 pc(s)
Beggs Organic Carrots and Apples 3×120 g
5.19 €
14.42 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
Good Gout Organic Carrots with raspberries 120 g
1.99 €
16.58 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
In the category Vegetable Pockets on Alza.sk, we currently have a total of 39 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zeleninové kapsičky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tasakos zöldségpüré