Toothpastes
Toothpastes – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 429
ELMEX Sensitive 2 x 75 ml
8.59 €
57.27 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 4.30 €/pcs -...
CURAPROX Enzycal Zero 75 ml
5.99 €
79.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, volume 75 ml - 79.87 €/1 l
PARODONTAX Ultra Clean 75 ml
4.99 €
66.53 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, volume 75 ml - 66.53 €/1 l
COLGATE Triple Action Original Mint 75 ml
from
1.36 €
21.20 €/l
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - from 21.20 €/1 l
COLGATE Total Original 3x 75 ml
9.18 €
40.80 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.06 €/ks - from 40.80 €/1 l
PARODONTAX Herbal Fresh 3×75 ml
11.90 €
52.89 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, enamel protection, helps prevent gum disease, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.97 €/pcs - from 52.89 €/1 l
MERIDOL Whitening 3× 75ml
12.90 €
57.33 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 4.30 €/pcs -...
PARODONTAX Whitening for gums + breath & sensitive teeth 75 ml
4.79 €
63.87 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 63.87 €/1 l
PARODONTAX Gum Strengthening and Protection Whitening with Hyaluronic Acid 75 ml
Amazing Deal
5.89 €
78.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, for exposed tooth necks, helps prevent gum disease, with fluoride, wth hyaluronic acid, mentol flavour, volume 75 ml - 78.53 €/1 l
CURAPROX BE YOU 6×10 ml + CURAPROX CS 5460
from
18.45 €
315 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, volume 60 ml, 6 toothpastes in the pack - from 315 €/1 l
ELMEX Enamel Repair 75 ml
6.39 €
85.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 85.20 €/1 l
HELLO COCO teeth whitening corrector 30 ml
19.90 €
663.33 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Whitening Product - whitening, enamel-protecting, anti-inflammatory, menthol flavour, volume 30 ml
BIOMED Sensitive 100 g
4.99 €
49.90 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 100 ml - 49.90 €/1 l
COLGATE Max White One Luminous 75 ml
Great price
4.59 €
61.20 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 61.20 €/1 l
MERIDOL Complete Care 3x 75 ml
16.90 €
75.11 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.63 €/ks - from 75.11 €/1 l
COLGATE Max White Purple Reveal 75 ml
Great price
3.99 €
Save 0.26 €
53.20 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, mentol flavour, volume 75 ml - 53.20 €/1 l
MERIDOL Parodont Expert 3 × 75 ml
16.90 €
75.11 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.63 €/pcs - from 75.11 €/1 l
SENSODYNE Clinical Repair Active White 75 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 1.80 €
82.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 82.53 €/1 l
SENSODYNE Fluoride 3 × 75 ml
11.90 €
52.89 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.97 €/pcs - from 52.89 €/1 l
SWISSDENT Crystal regenerative fluoride-free 50 ml
Great price
13.79 €
275.80 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 50 ml - 275.80 €/1 l
GC MI Paste Plus Strawberry 35 ml
26.90 €
768.57 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 35 ml - 768.57 €/1 l
ELMEX Kids 3 x 50 ml
10.90 €
72.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, mentol flavour, volume 150 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.63 €/pcs - from 72.67 €/1 l
LACALUT White & Repair 75 ml
Great price
3.89 €
51.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, volume 75 ml - 51.87 €/1 l
CURAPROX Enzycal 950 75 ml
from
5.59 €
78.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, volume 75 ml - from 78.67 €/1 l
In the category Toothpastes on Alza.sk, we currently have a total of 429 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zubní pasty
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fogkrémek