AlzaPlus+ deals - Toothpastes Sorted by Brand
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 77
COLGATE Max White Charcoal 3×75 ml
11.22 €
49.87 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.74 €/pcs - from 49.87 €/1 l
MERIDOL Gentle White 75 ml
4.99 €
66.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 66.53 €/1 l
COLGATE Max White Expert White Cool Mint 75 ml
7.29 €
97.20 €/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 97.20 €/1 l
COLGATE Max White One 75 ml
4.19 €
55.87 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 55.87 €/1 l
COLGATE Advanced Mix 3×75 ml
7.23 €
32.13 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, gum protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 2.41 €/ks -...
COLGATE Max White Ultra Sensitive Care 50 ml
5.99 €
119.80 €/l
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, with fluoride, mentol flavour, volume 50 ml - 119.80 €/1 l
COLGATE MaxFresh Cooling Crystals 125 ml
3.59 €
28.72 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 125 ml - 28.72 €/1 l
COLGATE Advanced Mix 6×75 ml
13.90 €
30.89 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 450 ml, 6 toothpastes in the pack -...
COLGATE Max Fresh Fruit Fusion Zesty Lime 75 ml
Amazing Deal
3.14 €
Save 1.05 €
41.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, with fluoride, fruit flavour, volume 75 ml - 41.87 €/1 l
ELMEX Sensitive Plus Complete Protection 75 ml
6.24 €
83.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 83.20 €/1 l
COLGATE Max Fresh Fruit Fusion Watermelon 75 ml
Amazing Deal
3.14 €
Save 1.05 €
41.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, with fluoride, fruit flavour, volume 75 ml - 41.87 €/1 l
COLGATE Advanced White Original 2×75 ml
5.51 €
36.73 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 2.76 €/ks - from 36.73 €/1 l
COLGATE Propolis 2×75 ml
2.79 €
18.60 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 1.40 €/ks - from 18.60 €/1 l
ELMEX Sensitive Clinical Expert Instant Care 2in1 3×75 ml
17.90 €
79.56 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.97 €/ks - from 79.56 €/1 l
Oral-B Pro 3D White Clinical Shining Shine 75 ml
4.89 €
65.20 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 65.20 €/1 l
COLGATE Advanced White Baking Soda & Volcanic Ash 3×75 ml
7.29 €
32.40 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 2.43 €/ks -...
COLGATE Advanced White Purple 3 × 75 ml
6.69 €
29.73 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 2.23 €/ks - from 29.73 €/1 l
Oral-B Pro-Expert Deep Clean 75 ml
3.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, herbal flavour
Oral-B Pro 3D White Clinical Bright White Teeth 75 ml
4.79 €
63.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 63.87 €/1 l
WELEDA Sole toothpaste 75 ml
6.76 €
90.13 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, volume 75 ml - 90.13 €/1 l
Oral-B Professional Gum Protection Cool Mint 75 ml
4.19 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, herbal flavour
WELEDA Ratanhia toothpaste 75 ml
5.94 €
79.20 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, mentol flavour, volume 75 ml - 79.20 €/1 l
WELEDA herbal dental gel 75 ml
6.39 €
8.52 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - 8.52 €/100 ml
COLGATE Purple Serum 40 ml + toothpaste Purple Reveal 75 ml
15.49 €
134.70 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Whitening Product - whitening paste with optical correction, instant optical lightening of teeth - 7.75 €/pcs