Teas English Tea Shop
Teas English Tea Shop – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 76
English Tea Shop Pure Sri Lankan tea mix 40g, 20 pcs organic ETS20
4.29 €
107.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, white and herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 40 g, composition of turmeric, moringa, cinnamon and ginger - 0.21 €/pcs - from 107.25 €/1 kg
English Tea Shop Gift collection Classic pyramid 24 g, 12 pcs bio ETS12
7.79 €
324.58 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 12 flavours, tea mix - 0.65 €/pcs - from 324.58 €/1 kg
English Tea Shop Advent calendar Triangle 25x1,5g
Discounted -10 %
14.29 €
15.90 €
381.07 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar Tea, Bio, British brand, a great gift, 25 pyramids of syp tea, 13 flavours - 381.07 €/1 kg
English Tea Shop Sips of Calm Booklet 8 sachets
2.99 €
99.67 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white and herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, composition elderflower, Blueberry, lemongrass, licorice, Lavender, mint and cinnamon - 0.37 €/pcs -...
English Tea Shop Vintage Favoriti 40 sachets Bio
13.89 €
198.43 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, weight 70 g, composition lemon, lemongrass, Fennel, cloves, hibiscus, apple, cocoa, cardamom, turmeric, cinnamon, Arrow,...
English Tea Shop Fruit Sips Booklet 8 sachets
2.99 €
99.67 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity and rooibos, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, blueberry composition, hibiscus, Strawberry, raspberry, mint and blackberry - 0.37 €/pcs - from 99.67 €/1 kg
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, White Magic
5.99 €
8.56 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 1 €/pcs - from 8.56 €/1 kg
English Tea Shop Sips Full of Sleep 8 sachets
2.99 €
99.67 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, composition chamomile, hops, lavender and lemon balm - 0.37 €/pcs - from 99.67 €/1 kg
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, Green Magic
5.99 €
8.56 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 1 €/pcs - from 8.56 €/1 kg
English Tea Shop Christmas Kick, 20 sachets
5.59 €
27.95 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, tea blend, Sri Lankan, weight 200 g - 0.28 €/pcs - from 27.95 €/1 kg
English Tea Shop Wellness Calm Me 20pcs, Organic
3.79 €
126.33 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 126.33 €/1 kg
English Tea Shop Rooibos 20 pcs, Bio
3.29 €
82.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 82.25 €/1 kg
English Tea Shop Fruit Tea Tin Set, 36 bags
15.19 €
246.99 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Tea organic, British brand, 36 sachets, 6 flavours - 0.42 €/pcs - from 246.99 €/1 kg
English Tea Shop Tin case of classic teas, 36 bags
15.19 €
220.14 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Tea organic, British brand, 36 sachets, 6 flavours - 0.42 €/pcs - from 220.14 €/1 kg
English Tea Shop Wellness gift box 12x1,5g
8.59 €
477.22 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 477.22 €/1 kg
English Tea Shop Wellness Mama me 20 pcs, Bio
4.29 €
143 €/kg
On the way 2 pcs
Expected 05/10/2026
Tea - herbal, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g - 0.21 €/pcs - from 143 €/1 kg
English Tea Shop Super Goodies gift box 12x1,5g
8.59 €
477.22 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 477.22 €/1 kg
English Tea Shop Paper Cathedral Calming Wellness, 15 pyramids
4.69 €
156.33 €/kg
Ordered on request
Tea organic, British brand, 15 pyramids, loose tea - 0.31 €/pcs - from 156.33 €/1 kg
English Tea Shop Paper Cathedral Black tea with lemon, 15 pyramids
4.69 €
156.33 €/kg
Ordered on request
Tea organic, British brand, 15 pyramids, loose tea - 156.33 €/1 kg
English Tea Shop Paper Cathedral, Cocoa, cinnamon and ginger, 15 pyramids
4.89 €
163 €/kg
Ordered on request
Tea organic, British brand, 15 pyramids, loose tea - 163 €/1 kg
English Tea Shop Paper Cathedral Shape Me Wellness, 15 pyramids
4.69 €
156.33 €/kg
Ordered on request
Tea organic, British brand, 15 pyramids, loose tea - 156.33 €/1 kg
English Tea Shop Best of British Tea Collection 40g, 20 pcs Organic ETS20
4.69 €
117.25 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 117.25 €/1 kg
English Tea Shop 'For Busy Bees' Tea Collection 40g, 20 pcs organic ETS20
4.79 €
119.75 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.24 €/pcs - from 119.75 €/1 kg
English Tea Shop Tea set Movers and shakers 42 g, 20 pcs bio ETS20
4.89 €
116.43 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.24 €/pcs - from 116.43 €/1 kg