Teas
Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,757
LEROS BABY Tea for pregnant women 20 × 2 g
from
2.77 €
6.02 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 530 g, lemon balm composition, currant and rosehip - from 0.14 €/pcs - from 6.02 €/1 kg
Matcha Tea Bio shake 300 g, banana
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – form: powder, energy value: 46 kcal
Hampstead Tea BIO selection of herbal and fruit teas 20pcs
4.90 €
163.33 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea fruit tea, herbal tea, bagged tea, organic - 0.25 €/pcs - from 163.33 €/1 kg
LEROS Lavender Soothing 20x1g
from
2.77 €
159.50 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - from 0.14 €/pcs - from 159.50 €/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 9 × 60 ml
15.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
English Tea Shop Chamomile and Lavender
3.79 €
126.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 0.19 €/pcs - from 126.33 €/1 kg
English Tea Shop Super fruity
3.79 €
126.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 0.19 €/pcs - from 126.33 €/1 kg
Dilmah Black Tea Maracuja Pomegranate Honeysuckle 20x1,5g
from
2.56 €
1,993.33 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, weight 1,5 g - from 1,993.33 €/1 kg
Jones Celebrations Gift box 120 × 1,5 g
20.19 €
112.17 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, black and herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 180 g, clove composition, jasmine, cardamom and mint - 1.68 €/pcs - from 112.17 €/1 kg
BASILUR Without Hibiscus Assorted 40 × 1,8 g, cover
10.89 €
151.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, hibiscus, Strawberry, orange, stevia and rosehip - 0.27 €/pcs - from 151.25 €/1 kg
Dilmah Black Raspberry Tea 20 × 1,5 g
from
2.56 €
1,993.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, single-species, Indian, weight 1,5 g - from 0.13 €/pcs - from 1,993.33 €/1 kg
Apotheke PREMIER Active Day Tea 20 x 2g
Amazing Deal
from
2.21 €
Save 0.60 €
64.75 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - tea for an active day, delicious taste of spiced orange and maté, maté helps to get a feeling of energy, has stimulating and toning effects - from 0.11 €/pcs -...
GOLDIM Babio Bio tea for mothers 20 pcs
2.09 €
69.67 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea in a bag for breastfeeding mothers, organic quality, no added sugar, supports milk production - 69.67 €/1 kg
Leros Herbal Cheerfulness 20 × 1,8 g
from
2.77 €
88.61 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 36 g, the composition of the geranium, Chamomile, cardamom, cannabis, honey bush and lemon balm - from 0.14 €/pcs -...
Leros Children's tea Strawberry funnel bags 20×2 g
from
2.38 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - strawberry-flavored, contains an arrow, hibiscus flower, apple and carrot, packed in funnel bags, weight 20×2 g - from 0.12 €/pcs
English Tea Shop Paper Collection White Classic Tea, 48 bags
12.99 €
132.55 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 0.27 €/pcs - from 132.55 €/1 kg
Dilmah Green Sencha Tea 20 × 1,5 g
from
2.56 €
1,993.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, single-species, Indian, weight 1,5 g - from 0.13 €/pcs - from 1,993.33 €/1 kg
Leros tea party, rosehip & raspberry 20 × 2 g
Great price
3.19 €
79.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 0.16 €/pcs - from 79.75 €/1 kg
BASILUR Vintage Assorted wrapper 40 bags 75 g
10 €
133.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - gift collection of festive black teas and green tea, flavoured, portioned - 0.25 €/pcs - from 133.33 €/1 kg
Leros Children' s herbal 20 × 1.8 g
from
2.38 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea LEROS Children's herbal tea 20x1,8g - from 0.12 €/pcs
English Tea Shop Mix of Top Green Teas 37g, 20 pcs organic ETS20
4.69 €
126.76 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 126.76 €/1 kg
Leros Malinka Infusion bags 20 x 2 g
from
2.38 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - with raspberry flavor, contains an arrow, hibiscus flower, apple and carrot, packed in funnel bags, weight 20×2 g - from 0.12 €/pcs
English Tea Shop Luxury gift tin tea collection, 36 bags
15.19 €
206.67 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea 36 bags, 6 flavours, organic tea, British brand - 0.42 €/pcs - from 206.67 €/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 4 × 60 ml
8.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
In the category Teas on Alza.sk, we currently have a total of 1757 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue