Teas
Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,756
Tarlton Black Love Strawberry Cheesecake paper 100 g
5.59 €
55.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.47 €/pcs - from 55.90 €/1 kg
BASILUR Gin & Tonic Tea Blue Book Assorted Tin 32 × 1,5 g
16.19 €
337.29 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, Weight 48 g, composition lemongrass, hibiscus, butterfly flower and juniper - 2.70 €/pcs - from 337.29 €/1 kg
Leros Thick Eyes 20 × 1.5 g
from
2.77 €
106.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, blueberry composition, marigold, mallow flower and chokeberry - from 0.14 €/pcs - from 106.33 €/1 kg
Leros Balanced Sugar 20 × 1 g
from
2.77 €
159.50 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 20 g, blueberry composition, sage and hawthorn - from 0.14 €/pcs - from 159.50 €/1 kg
Leros Organic Children's Herbal Tea 20 × 2 g
from
2.77 €
79.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal mixture, 20 funnel bags, package weight 40 g, Organic quality, herbal taste, sweet, sour, compostable bag without metal clip, Paper cover without PVC, Paper box...
Teekanne Urological tea with cranberry 10 × 2 g
from
1.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, composition cranberry, Birch, lemongrass, licorice, mint and goldenrod - from 0.16 €/pcs
Teekanne Slim Line 10 × 2 g
from
1.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, composition of holly, lemongrass, liquorice and mint - from 0.16 €/pcs
Hampstead Tea BIO Green tea with mint and liquorice 20 pcs
from
4.47 €
98 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, the raw material used is liquorice and mint with a positive impact on the respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g -...
Apotheke Anchovy 20 × 1,5 g
Amazing Deal
from
2.21 €
Save 0.30 €
86.33 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Tribulus supports normal urinary function, affects genital organs, affects hormonal activity and body energy - from 0.11 €/pcs - from 86.33 €/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange 20 × 1,5 g
5.19 €
173 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g, composition orange and mango - 0.43 €/pcs - from 173 €/1 kg
Leros Organic Children's Soothing Tea 20 × 1,8 g
from
2.77 €
88.61 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruit-herb mixture, 20 funnel bags, package weight 36 g, Organic quality, herbal taste, paper box & no cellophane, paper cover without PVC, compostable bag without staple -...
Teekanne Ginger turmeric 20 × 1,7 g
from
2.16 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Sri Lankan, composition lemon, Chicory, turmeric and ginger - from 0.11 €/pcs
Teekanne Immunity 10 × 1.8 g
from
1.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, composition lemongrass, Mint, calendula and cinnamon - from 0.16 €/pcs
Lipton Pyramid Rosehip 25 × 2,52 g
6.49 €
54.08 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, sachets, the raw material used is rosehip with a positive impact on energy and memory, single-species, weight 120 g - 0.26 €/pcs - from 54.08 €/1 kg
LEROS Bucco Cold brew
from
2.48 €
96.33 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, weight 30 g, anise composition, hibiscus and mint - from 0.12 €/pcs - from 96.33 €/1 kg
Leros Bronchial Tea 20 × 1,5 g
from
2.77 €
106.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, the composition of the divisna, good sense, Fennel, plantain, Linden, Mint, rosehip and thyme - from 0.14 €/pcs -...
LEROS Mind cleansing 21x1,3g
3.19 €
122.69 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony, cleansing - 0.15 €/pcs - from 122.69 €/1 kg
English Tea Shop Sips Energy Booklet 8 sachets
2.99 €
99.67 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, composition elderflower, lemongrass, cloves, cardamom, Nettle, turmeric, Mint, cinnamon, ginger, ginseng and nutmeg -...
BASILUR White Tea Peach Rose cover 20 × 1,5 g
5.19 €
173 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g - 0.43 €/pcs - from 173 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Cherry Blossoms paper 75 g
7.39 €
98.53 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, single-species, Sri Lankan, weight 75 g, composition of rose - 1.23 €/pcs - from 98.53 €/1 kg
Leros tea party, Malawi black tea 20 × 2 g
from
2.77 €
79.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on energy and memory, single-species, Czech, weight 40 g - from 0.14 €/pcs -...
Pukka Relax BIO 20 × 2 g
5.49 €
67.78 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea bags, tea blend, weight 81 g, composition chamomile - 0.27 €/pcs - from 67.78 €/1 kg
Matcha Tea BIO shake 300 g, lime
15.90 €
53 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - natural bioenergy drink with lime flavour - 53 €/1 kg
English Tea Shop Favourites at ease 40x1,5g, mix
13.49 €
224.83 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 40 bags, 5 flavours - 224.83 €/1 kg
In the category Teas on Alza.sk, we currently have a total of 1756 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue