Teas
Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,750
Basilur Tea Book III. Green 100 g tin
13.99 €
139.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - gift tin packaging with quality Ceylon green loose tea flavoured with strawberry and cranberry - with aromas of fruit, vanilla and cream. - 139.90 €/1 kg
English Tea Shop White Christmas Collection 24 g, 12 pcs organic ETS12
8.59 €
357.92 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 4 flavours, tea mix - 0.72 €/pcs - from 357.92 €/1 kg
LEROS Eucalyptus Cold brew
from
2.48 €
144.50 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea bags, tea blend, weight 20 g, composition mint - from 0.12 €/pcs - from 144.50 €/1 kg
Basilur Festive Tea Enchanting Nights 75 g tin
11.79 €
157.20 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, tea blend, weight 75 g - 157.20 €/1 kg
Basilur Christmas Spice Chai Assorted 40 × 2 g
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 80 g - 131.13 €/1 kg
Apotheke Nettle 20 × 1.5 g
Amazing Deal
from
1.78 €
69.67 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is nettle with a positive impact on the kidneys and urinary tract, single-species, Czech, weight 30 g - from 0.09 €/pcs -...
BASILUR Island of Tea green wrapper 25 × 1,5 g
4.29 €
112.89 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, Sri Lankan, weight 38 g - 0.36 €/pcs - from 112.89 €/1 kg
BASILUR Island of Tea Gold 25 × 2 g, cover
4.29 €
85.80 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 50 g - 0.17 €/pcs - from 85.80 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Green tea with ginger and lemon grass 20 pcs
from
4.32 €
118.50 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea blend, Indian, weight 40 g, composition lemon grass and ginger - from 1.08 €/pcs - from 118.50 €/1 kg
Leros Gift Set Fruit Orchard 6 × 5 Bags
Discounted -7 %
7.09 €
7.69 €
3.19 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - herbal and fruit, bags, tea set, Czech, weight 2220 g
Kingsleaf Xmas Advent Calendar 14 × 1.8 g, 8 × 2 g, 2 × 1.5 g
Discounted -6 %
6.99 €
7.49 €
158.86 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - set of 24 tea bags, fruit teas - 158.86 €/1 kg
BASILUR White Tea Strawberry Vanilla 20 × 1,5 g
Discounted -7 %
5.19 €
5.59 €
173 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g, composition strawberry and vanilla - 0.43 €/pcs - from 173 €/1 kg
Leros Nettle 20 × 1 g
from
2.36 €
139.50 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is nettle with a positive impact on the kidneys and urinary tract, single-species, Czech, weight 20 g - from 0.12 €/pcs -...
Leros Tea for bloating 20 × 1,5 g
from
2.77 €
106.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, anise composition, bay and thyme - from 0.14 €/pcs - from 106.33 €/1 kg
BASILUR Without Hibiscus Lemon & Lime 20 × 1,8 g, cover
4.29 €
119.17 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, apple, stevia and rosehip - 0.21 €/pcs - from 119.17 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Chai with oriental spices 20 pcs
from
4.40 €
120.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea blend, Indian, weight 40 g, composition lemongrass, cardamom and ginger - from 1.10 €/pcs - from 120.75 €/1 kg
English Tea Shop Gift collection Classic pyramid 24 g, 12 pcs bio ETS12
7.79 €
324.58 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 12 flavours, tea mix - 0.65 €/pcs - from 324.58 €/1 kg
Apotheke Contryhel 20 × 1.5 g
Great price
from
1.86 €
Save 0.20 €
73 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Lady's mantle helps maintain good comfort before and during the menstrual cycle - from 0.09 €/pcs - from 73 €/1 kg
Vilgain Jasmine Green Tea Chun Hao 50 g
5.19 €
103.80 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 103.80 €/1 kg
Basilur Book Assort 32 No.1 16 × 1,5 g, 16 × 2 g sheet
13.99 €
249.82 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and black, tea blend, weight 56 g - 249.82 €/1 kg
English Tea Shop Sips Beauty Booklet 8 sachets
2.99 €
99.67 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, composition cranberry, lemongrass, Chamomile, hibiscus, Nettle, Mint, moringa, rose and ginseng - 0.37 €/pcs -...
BASILUR Vintage Blossoms Book Assorted sheet 32 × 1,5 g
15.29 €
238.91 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition chamomile, turmeric and rose - 2.55 €/pcs - from 238.91 €/1 kg
Megafyt Raspberry 20 × 1,5 g
2.89 €
96.33 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - raspberry leaf, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 0.14 €/pcs - from 96.33 €/1 kg
Herbalist's Stomach Tea 40 × 1,6 g
from
2.21 €
40.47 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rapeseed, melissa, mallow and sweet flag support normal digestion, agrimony and goodwill support gallbladder function - from 0.06 €/pcs - from 40.47 €/1 kg
In the category Teas on Alza.sk, we currently have a total of 1750 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue