Single Origin Teas
Single Origin Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 584
ORIENTAL Black Tea China Yunnan Pu-erh Shu Tuo Cha Ancient Tree 2016 100 g
12.62 €
126.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese,...
Tea Garden India Assam TGFOPI Keyhung - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
JUKL Red clover 50 g
5.26 €
175.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is clover with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g, volume...
Jukl Lavender flower, 50 g
2.69 €
53.80 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, weight 50 g - 53.80 €/1 kg
Tea Garden - China Gunpowder Special - Heavenly Temple ® - green tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea garden Holy Basil (Tulsi)
3.87 €
96.75 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is basil with a positive impact on immunity, single-species, Egyptian, weight 40 g - 96.75 €/1 kg
Tea Garden Turkish Tea Rize - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, Turkish, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Abuamo Oolong Tea Loose Roasted 50 g
9.95 €
199 €/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 199 €/1 kg
Pangea Tea black loose tea Puerh 50g
3.26 €
65.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea black powdered, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 65.20 €/1 kg
Tea Garden - Jiaogulan - Ginseng - herbal tea 40 g
8.64 €
216 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Chinese, weight 40 g - 216 €/1 kg
Jukl Mullein flower, 30 g
3.26 €
65.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, weight 50 g - 65.20 €/1 kg
Tea Garden Lemongrass
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Egyptian, weight 50 g - 77.40 €/1 kg
Tea Garden China Lapsang Souchong - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is cinnamon with a positive impact on energy and memory, single-species, Chinese, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Jukl Contryhel infusion, 50 g
2.61 €
52.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, powdered, the raw material used is contryhel with a positive impact on the regulation of female hormones and the genital tract, single-species, weight 50 g -...
Tea Garden Linden Tea
3.87 €
96.75 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is linden with a positive impact on immunity, nerves and sleep and energy and memory, single-species, Bulgarian, weight 40 g -...
JUKL Valerian root 50 g
3.17 €
105.67 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is valerian with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Tea Garden Anchorflower Buds
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is anchorage with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Czech, weight 50 g - 77.40 €/1 kg
Tea Garden Jasmine Flower
3.87 €
129 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on immunity, single-species, Chinese, weight 30 g - 129 €/1 kg
Pangea Tea loose tea Rooibos 50 g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 59 €/1 kg
Tea Garden - Korea Jeoncha Sencha - green tea, 70 g
8.64 €
123.43 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Korean, weight 70 g - 123.43 €/1 kg
TET Tea Lord Grey 100 g
6.47 €
64.70 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 100 g - 64.70 €/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Original 500 g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
In the category Single Origin Teas on Alza.sk, we currently have a total of 585 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák