Professional Hair Care
Professional Hair Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,898
SCHWARZKOPF Professional BC Repair Rescue Hair Tip Serum 100 ml
18.90 €
Currently Unavailable
Hair Serum - great for moisturizing, for nutrition and regeneration - 18.90 €/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Super Beblond 100 ml
11.90 €
Currently Unavailable
Hair Treatment - for women, conditioner, for blond, effect: hydration, regeneration, strengthening and smoothing - 11.90 €/100 ml
Kerasilk Essentials Smoothing smoothing and nourishing hair conditioner 200 ml
37.90 €
Currently Unavailable
Conditioner gives the following effect: smoothing, nutrition and easy combing, best for hair type: wavy and curly and frizzy and unruly - 18.95 €/100 ml
SCHWARZKOPF Professional BC Bonacure Root Activating Serum to reduce hair loss 8 × 7 ml
18.90 €
Currently Unavailable
Hair Serum - for thinning hair, - 2.36 €/pcs - from 3.38 €/100 ml
SCHWARZKOPF Professional BC R-Two Renewing Sealer 145 ml
18.90 €
Currently Unavailable
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types and damaged, effect: nutrition, regeneration, strengthening, gloss, softness and easy combing - 13.03 €/100 ml
ICONIQUE PROFESSIONAL Caring Like You Set 600 ml
50.90 €
Currently Unavailable
Cosmetic Gift Set - contains shampoo, rinse-free care and mask
ZENZ Pure 550ml
73.55 €
Currently Unavailable
Cosmetic Gift Set - contains shampoo, conditioner and a hair mask
ZENZ Cactus 550ml
78.47 €
Currently Unavailable
Cosmetic Gift Set - includes shampoo, conditioner, and hair paste
ZENZ Menthol 550ml
73.55 €
Currently Unavailable
Cosmetic Gift Set - contains shampoo, conditioner and a hair mask
ZENZ Sweet Sense 550ml
73.55 €
Currently Unavailable
Cosmetic Gift Set - contains shampoo, conditioner and a hair mask
MARIA NILA Holiday Box Mirror Gloss 700ml
67.29 €
Currently Unavailable
Haircare Set . includes Mirror Gloss Shampoo 350ml, Mirror Gloss Conditioner 300ml and Gloss Coat 50ml
ZENZ Deep Wood 550ml
73.55 €
Currently Unavailable
Cosmetic Gift Set - contains shampoo, conditioner and a hair mask
REDKEN All Soft Set 700 ml
63.89 €
Currently Unavailable
Haircare Set - contains 300 ml of shampoo, 300 ml of conditioner and 100 ml of oil
REDKEN Extreme Set 850 ml
60.69 €
Currently Unavailable
Haircare Set - contains 300 ml of shampoo, 300 ml of conditioner and 250 ml of spray
MARIA NILA Holiday Box Structure Repair 680ml
60.99 €
Currently Unavailable
Haircare Set - contains Repair Shampoo 350ml, Repair Conditioner 300ml, Argan Oil 30ml
MALIBU C Curl Wellness Conditioner 266 ml
17.59 €
Currently Unavailable
Conditioner gives the following effect: frizziness, defining and softness, best for hair type: wavy and curly - 6.61 €/100 ml
MARIA NILA Holiday Box Pure Volume 700ml
60.99 €
Currently Unavailable
Haircare Set - contains Volume Shampoo 350ml, Volume Conditioner 300ml, and Gloss Coat 50ml
ALTERNA Caviar Restructuring Bond Repair Leave-In Treatment Masque 50 ml
33.90 €
Currently Unavailable
Hair Mask unisex, leave-in, for coloured Hair, damaged and dry hair, 50ml volume, effect: hydration, nutrition, regeneration and gloss - 67.80 €/100 ml
FANOLA Fan Touch Get Curl Curl Defining Cream 200 ml
Amazing Deal
5.59 €
Currently Unavailable
Hair Cream - professional and vegan, for wavy and curly hair, protects from external influences, medium hold, volume 200 ml - 2.80 €/100 ml
FANOLA Wonder Nourishing Extra Care Conditioner 1000 ml
11.90 €
Currently Unavailable
Conditioner gives the following effect: gloss and nutrition, best for hair type: for all hair types and dry - 1.19 €/100 ml
FANOLA Wonder Color Locker Extra Care Sealing Cream 200 ml
7.79 €
Currently Unavailable
Hair Balm - effect: gloss, suitable for: coloured Hair hair, rinse-off, volume: 200 ml - 3.90 €/100 ml
FANOLA Wonder Color Locker Shampoo 350 ml
6.49 €
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for coloured hair, volume 350 ml, professional and vegan, sulphate-free - 1.85 €/100 ml
FANOLA Vitamins Energy Be Complex Shampoo 1000 ml
11.90 €
Currently Unavailable
Shampoo , - liquid (classic), for weak and thinning hair nourishes, volume 1000 ml, professional and vegan, with vitamins - 1.19 €/100 ml
FANOLA Nourishing Restructuring Shampoo 1000 ml
Great price
9.89 €
Currently Unavailable
Shampoo , - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect nourishes, for extra shine, volume 1000 ml, professional, silicone-free - 0.99 €/100 ml
In the category Professional Hair Care on Alza.sk, we currently have a total of 1898 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Profesionální vlasová kosmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Professzionális hajápolás