Postpartum Care
Postpartum Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 2,975
LA ROCHE-POSAY Anthelios post-UV lotion 400 ml
30.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
After Sun Cream - women's, men's and children's, dermo, volume 400 ml - 7.73 €/100 ml
Tommee Tippee Comb and Brush
Amazing Deal
3.39 €
Save 0.50 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Health Check Kit - includes brush and comb, soft bristles to reduce pulling and tangling, suitable from birth, BPA-free
Uriage Bébé 1st Cleansing Oil 500 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - for children, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and nourishing, suitable for dry skin, dermo, 500 ml...
THERMOBABY Toilet Chair Kiddyloo Grey Charm
39.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's toilet training seat - for children learning to go to the toilet
TEGA Baby Foam lounger UNI COLOR - yellow
6.69 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Bath Pad - foam, anatomically shaped, anti-slip and with incline, yellow colour, suitable for children from birth, dimensions: 7 × 26.5 × 46.5 cm (H×W×L)
BabyDAM Bath divider blue
56.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathtub Divider - partition for baby bath
NUK Breast cap SI+BOX, 2 pcs
5.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nipple shield size M, improved shape for more skin contact, ultra thin material
LACTACYD Wipes Femina 15 pcs
3.35 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wet Wipes - Intimate
CURAPROX CS 5460 Live Edition, 2 pcs
10.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - children's, ultra soft, CUREN bristles, plastic, brush cap and 2 brushes in pack, suitable from 8 years, green and pink colour
AVENE Sun Milk for children SPF50+ 250 ml
31.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Lotion with SPF 50, 250 ml volume - 12.76 €/100 ml
CRAZE Inkee with surprise Beach Unicorn
Great price
5.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath bomb - sweet popcorn, for children, relaxation, formula: vegan
BIODERMA Atoderm Oil 2in1 150 ml
20.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil - moisturizing, nourishing and softening, dermo, with ceramides, for dry skin, volume 150 ml - 13.93 €/100 ml
Fillikid Orca sage/white folding
36.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Bathtub Length: 78cm, Anti-Slip Finish, Drain Valve and Folding
BELLA Baby Happy Mini (38 pcs)
6.79 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Nappies - Classic, Size 2, for a child weighing 3 to 6 kg, 38 pieces in the package, anatomical absorbent core, prevent diaper rash and without perfume, with animals -...
Magic Basket for diapers blue
48.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Diaper pail with practical lid, can be used a classic bin and odor-free
NIVEA Creme Tube, 100ml
4.69 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, moisturising, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, paraben-free, applicable for: dry skin, 100 ml...
Steps to the toilet / sink - Racer
8.03 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stepper - for children, maximum load 50kg, material: plastic, non-slip surface
Muumi Baby Pants Maxi, size 4 (40pcs)
21.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappies for children 7 – 11 kg, size 4, hypoallergenic, prevents diaper rash, extra Breathable, fragrance free and without chlorine bleaching - 0.55 €/1 pc(s)
SEBAMED BABY Baby foam bath 200 ml
6.29 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - chamomile, for children, cleaning, moisturising, protective, nourishing and soothing, formula: dermo, 200 ml volume - 3.15 €/100 ml
DADA Extra Care size 6 (38 pcs)
8.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappies for children 16 + kg, size 6, - 0.23 €/1 pc(s)
MITIA Honey & Milk 1 l
Amazing Deal
from
2.17 €
Save 0.40 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for normal skin, cleaning, for everyday use, honey fragrance, suitable for men, women, and children, volume 1000 ml - from 0.25 €/100 ml
WELEDA Nipple Balm 25 g
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nipple Cream - suitable for use during pregnancy and breastfeeding, helps prepare the breasts for breastfeeding, promotes nipple health and provides relief from chapping
MUSTELA Foaming shampoo for newborns 150 ml
11.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - liquid, for normal hair, 2-in-1 (shampoo + conditioner), volume 150 ml, dermocosmetics - 7.93 €/100 ml
URIAGE Bébé 1st Change Cream 100 ml
Discounted -15 %
8.29 €
9.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappy cream – volume of 100ml, suitable from the age of 0 years - 8.29 €/100 ml
In the category Postpartum Care on Alza.sk, we currently have a total of 2975 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Péče po porodu
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szülés utáni kellékek