Pasta & Rice Baby Food
Pasta & Rice Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 30
HIPP Pasta with sea fish, broccoli and cream from 10 months, 220 g
from
2.44 €
13.95 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 10 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
Hami Creamy risotto with sea cod 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs -...
HIPP Organic spaghetti bolognese from 4 months, 190 g
from
2.25 €
12.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
HiPP BIO Rice with carrot and turkey meat 8 m+, 220 g
from
2.44 €
13.95 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
Hami Risotto with turkey leg, zucchini and peas 6×250 g
12.48 €
8.32 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.08 €/pcs -...
HiPP BIO Carrots with rice and veal from 4 - 6 months, 190 g
from
2.25 €
12.45 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
HiPP BIO Egg noodles with vegetables and peppers and fine beef 6×250 g
20.89 €
13.93 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 3.48 €/pcs - from 13.93 €/1 kg
HiPP BIO Apples with mango and bananas - 6× 190 g
12.99 €
11.39 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and pasta, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs -...
HiPP Organic spaghetti bolognese 6×250 g
21.59 €
14.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 13 months, does not contain preservatives and artificial dyes, 6 pc(s) in the package - 3.60 €/pcs - from 14.39 €/1 kg
Hami Spaghetti with tomatoes and mozzarella 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs - from 9.59 €/1 kg
Hami Spaghetti Bolognese 6×250 g
12.48 €
8.32 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.08 €/pcs - from 8.32 €/1 kg
Hami meat and vegetable side dish, Macaroni with stewed pork, tomatoes and peppers 6×250 g
12.48 €
8.32 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.08 €/pcs -...
HiPP BIO Couscous with vegetables and chicken meat, 6 x 220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
HiPP BIO Vegetables with rice and veal from 8 months, 220 g
from
2.44 €
13.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP BIO Carrots with rice and veal from 4 - 6 months, 6 × 190 g
15.09 €
12.58 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 5 months, no added salt, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 12.58 €/1 kg
BABYBIO BIO carrot pumpkin and rice 200 g
Amazing Deal
2.89 €
Save 0.30 €
14.45 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 14.45 €/1 kg
HiPP BIO Vegetables and rice with chicken meat - 6×125 g
10.39 €
13.85 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 4 months, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
Hami Carrots with chicken and rice 6×125 g
7.99 €
10.65 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, lactose free, 6 pc(s) in the package -...
Hami Broth with vegetables, rice and veal 6×200 g
11.90 €
9.92 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, lactose free, 6 pc(s) in the package -...
HiPP Pasta with sea fish, broccoli and cream - 6×220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 10 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
Hami Pasta with beef, tomatoes and carrots 6×200 g
11.90 €
9.92 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, lactose free, 6 pc(s) in the package - 1.98 €/pcs -...
HiPP Organic spaghetti bolognese 6×220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
Hami Spaghetti with sea pike, tomatoes and zucchini 6×250 g
13.90 €
9.27 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, lactose free, 6 pc(s) in the package -...
Hami Pasta with vegetables and turkey meat 6×250 g
13.90 €
9.27 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, lactose free, 6 pc(s) in the package - 2.32 €/pcs -...
In the category Pasta & Rice Baby Food on Alza.sk, we currently have a total of 30 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Těstovinové příkrmy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bébiételek tésztával vagy rizzsel