Loose Leaf Green Tea
Loose Leaf Green Tea – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 188
Tea Garden - Cactus & Fig - green flavored tea, 90 g
8.25 €
91.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 91.67 €/1 kg
Tea Garden - 8 Treasures of Shaolin - green flavored tea, 80 g
8.25 €
103.13 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 80 g - 103.13 €/1 kg
Tea Garden - China Yin Xiang & Green Buddha Green Tea, 70 g
10.86 €
155.14 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 70 g - 155.14 €/1 kg
Tea Garden - Japanese Cherry Blossoms - green flavored tea, 80 g
8.25 €
103.13 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 80 g - 103.13 €/1 kg
Tea Garden - Magic Berries - green flavoured tea, 90 g
8.25 €
91.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 91.67 €/1 kg
Tea Garden - Ceylon Dimbula OPI Green - green tea, 80 g
8.25 €
103.13 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 80 g - 103.13 €/1 kg
Tea Garden - Night Wish - green flavoured tea, 90 g
8.25 €
91.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 91.67 €/1 kg
Tea Garden - Japan Bancha - green tea, 500 g
58.86 €
117.72 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 117.72 €/1 kg
Tea Garden - Ginseng & Lemon - green flavored tea, 500 g
43.59 €
87.18 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 87.18 €/1 kg
Tea Garden - Nepal Guranse Blatt Green - green tea, 500 g
58.86 €
117.72 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Nepalese, weight 500 g - 117.72 €/1 kg
Tea Garden - China Chun Mee - green tea, 90 g
8.25 €
91.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 91.67 €/1 kg
Tea Garden - Ceylon Royal Gunpowder - green tea, 500 g
43.59 €
87.18 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 500 g - 87.18 €/1 kg
Tea Garden - Japan Tamaryokucha Gokase - green tea, 500 g
150.50 €
301 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 301 €/1 kg
Tea Garden - Tuareg Timbuktu - green flavored tea, 500 g
43.59 €
87.18 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 87.18 €/1 kg
Tea Garden - Tropical Night - green flavored tea, 500 g
43.59 €
87.18 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, German, weight 500 g, composition apple - 87.18 €/1 kg
Tea Garden - China Young Hyson - green tea, 500 g
43.59 €
87.18 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 87.18 €/1 kg
Tea Garden - Tanzania Luponde - green tea, 90 g
8.25 €
91.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Tanzanian, weight 90 g - 91.67 €/1 kg
Tea Garden - Kenya Lelsa Lung Chee - green tea, 70 g
8.69 €
124.14 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Kenyan, weight 70 g - 124.14 €/1 kg
Tea Garden - Korea Jeoncha Sencha - green tea, 500 g
58.86 €
117.72 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Korean, weight 500 g - 117.72 €/1 kg
Tea Garden - Kenya Lelsa Lung Chee - green tea, 500 g
58.86 €
117.72 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Kenyan, weight 500 g - 117.72 €/1 kg
Tea Garden - India Darjeeling Ambootia Green Organic - green tea, 500 g
58.86 €
117.72 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Indian, weight 500 g - 117.72 €/1 kg
Tea Garden - Lovers Dream - green flavoured tea, 500 g
43.59 €
87.18 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 87.18 €/1 kg
Tea Garden - China Lung Ching - green tea, 500 g
58.86 €
117.72 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 117.72 €/1 kg
Tea Garden - Rose of the Orient - green flavored tea, 500 g
43.59 €
87.18 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 87.18 €/1 kg
In the category Loose Leaf Green Tea on Alza.sk, we currently have a total of 188 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Sypané zelené čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas zöld teák