Limescale Removers
Limescale Removers – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 60
CILLIT BANG Descaler 750 ml
3.79 €
5.05 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - for bathroom, - 5.05 €/1 l
FIXINELA Perfekt bathroom 500 ml
3.75 €
7.50 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - for plastic tubs, sinks, faucets, Tiles, to remove dirt and limescale, leaves a pleasant scent and a perfect shine - 7.50 €/1 l
SAVO Bath 500 ml
2.90 €
5.80 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - on the tubs, sinks, tiles, water taps and all sanitary equipment, spray, 500 ml - 5.80 €/1 l
TIERRA VERDE lemon limescale gel 750 ml
5.09 €
6.79 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - for bathroom, - 6.79 €/1 l
CHANTE CLAIR Anticalcare Extra Potente 625 ml
3.80 €
6.08 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner for rust and limescale - 6.08 €/1 l
CLEAMEN 410 bathroom with gloss 1 l
3.89 €
3.89 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - 3.89 €/1 l
DR. BECKMANN limescale remover spray 500 ml
3.69 €
7.38 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover for use in the kitchen and bathroom - 7.38 €/1 l
HG Foam Scale Remover 650 ml
5.30 €
8.15 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover for descaling - 8.15 €/1 l
HG bathroom cleaner with gloss 500 ml
7.49 €
14.98 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner for sanitary ware, cleans, after use the sanitary ware becomes shiny - 14.98 €/1 l
HG Cleaner and descaler for kettles 500 ml
4.09 €
8.18 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover fast and safe - 8.18 €/1 l
ALORI premium limescale cleaner 250 ml
9.19 €
36.76 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover for bathrooms, against limescale - 36.76 €/1 l
ALORI Bathroom cleaner with disinfectant effect 250 ml
10.90 €
43.60 €/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner for bathrooms, removes limescale and bacteria - 43.60 €/1 l
CHANTE CLAIR Anticalcare Extra Profumato limescale cleaner 625 ml
3.29 €
5.26 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - special formula creates a water-repellent barrier to prevent limescale and ensures long-lasting cleanliness and fragrance, suitable for all sanitary ware,...
SIDOLUX Professional for bathrooms active foam 500 ml
2.49 €
4.98 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - for descaling bathrooms, soap residue and other dirt from the taps, sinks, Van, tiles, creates an active foam, leaves a pleasant lavender scent - 4.98 €/1 l
HG Power limescale gel with applicator 250 ml
7.79 €
31.16 €/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - high adhesion, targeted and precise application with brush - 31.16 €/1 l
REAL For bathrooms 550 g
3.79 €
6.89 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - cleans and protects shower enclosures, baths, the sink, faucets, tiles, tile, sanitary facilities, glass surfaces, gently removes limescale, rust and soap scum,...
CLEAMEN 410 bathroom with gloss 550 ml
3.29 €
5.98 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - 5.98 €/1 l
REAL Gold Bathroom 550 g
3.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - cleaner with a luxurious fragrance and spray, contains natural acid and a substance that forms a protective film on the surface, high gloss without drying drops
BRIOCHIN Flower 750 ml
4.59 €
6.12 €/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - for all surfaces in the bathroom, cleans, descales, refreshes and gives a high shine - 6.12 €/1 l
CIF limescale universal 750 ml
Amazing Deal
3.19 €
Save 0.46 €
4.25 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - effectively removes limescale and effectively dissolves even stubborn mineral deposits, universal, suitable for shower enclosures, batteries, sinks, tiles and...
DURGOL Universal Power 750 ml
6.29 €
8.39 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Descaler - liquid limescale cleaner - 8.39 €/1 l
HG spray for showers, baths & washbasins 500 ml
Great price
4.05 €
8.10 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner for showers, bathtubs, sinks, everyday cleaner - 8.10 €/1 l
HG extra strong foam descaler + glass and mirror 2×500 ml
8.19 €
8.19 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - for limescale, 3x stronger, for mirrors, for all types of glass and mirrors - 4.10 €/pcs - from 8.19 €/1 l
FROSCH ECO Bathroom and Shower Cleaner Lemon 500 ml
3.49 €
6.98 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - for bathroom, - 6.98 €/1 l
In the category Limescale Removers on Alza.sk, we currently have a total of 60 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Odstraňovače vodního kamene
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Vízkőoldók