Korean Skin Care
Korean Skin Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 958
THE ORDINARY AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution 30 ml
11.90 €
Currently Unavailable
Facial Scrub - 39.67 €/100 ml
MEDI-PEEL Retinol Collagen Lifting Toner 150 ml
20.49 €
Currently Unavailable
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for oily, normal, mixed and dry skin types - 13.66 €/100 ml
MARY & MAY Citrus Unshiu + Tremella Fuciformis Serum 30 ml
12.09 €
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 40.30 €/100 ml
PATYKA Melting Cleansing Oil Gentle Cleansing Oil 150 ml
19.90 €
Currently Unavailable
Cleansing Oil suitable for these skin types: sensitive, normal, mixed and dry, effect: nourishing, brightening and cleansing, moisturises and contributes to the healthy appearance...
MARY & MAY Premium Idebenon Blackberry Complex Ampoule Mask 250 g
15.49 €
Currently Unavailable
Face Mask - gel
Mizon Snail Silky Peeling Scrub 40 × 5 g, 200 ml
34.90 €
Currently Unavailable
Facial Scrub - Ladies, mechanical, for the sensitive, greasy, normal, mixed, dry and mature skin, profound effect, moisturizing, nourishing, soothing, regenerative, against pigment...
MEDI-PEEL Red Lacto Collagen Soothing Essence Toner 200 ml
22.59 €
Currently Unavailable
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive, normal and dry skin types - 11.30 €/100 ml
SKIN79 Water Biome Hydra Ampoule 50 ml
11.90 €
Currently Unavailable
Face Emulsion - Korean cosmetics, volume 50 ml - 23.80 €/100 ml
COSRX 5 PDRN Hyaluronic Acid Vital Hydrating Hydrogel Mask 3 × 34 g
8.79 €
Currently Unavailable
Face Mask - gel
THE ORDINARY Niacinamide 10% + Zinc 1% 60 ml
14.90 €
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 24.83 €/100 ml
PURITO Wonder Releaf Centella Serum Unscented 15 ml
4.99 €
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 33.27 €/100 ml
COSRX The AHA 2 BHA 2 Blemish Treatment Serum i - 50 g (30 × 2 beads of each acid)
17.99 €
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care
ISNTREE Mugwort Calming Gauze Mask Pack 10 pcs
17.99 €
Currently Unavailable
Face Mask - textile, moisturising, nourishing, soothing, brightening and smoothing, meant for the following skin type(s): oily, normal, mixed, dry and mature
CELIMAX Dual Barrier Mild Gel Cleanser 200 ml
Amazing Deal
15.49 €
Currently Unavailable
Cleansing Gel - - 7.75 €/100 ml
MIXSOON Bifida Toner 300 ml
16.29 €
Currently Unavailable
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature skin types - 5.43 €/100 ml
IUNIK Beta Glucan Power Moisture Serum 50 ml
20.99 €
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 41.98 €/100 ml
THE ORDINARY Sulfur 10% Powder-To-Cream Concentrate 5 g
11.90 €
Currently Unavailable
Cleansing Powder - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care
PURITO Galacto Niacin 97 Power Essence 60 ml
15.49 €
Currently Unavailable
Face Fluid - immediate brightening and skin tone unifying effect - 25.82 €/100 ml
SKINFOOD Carrot Carotene Daily Mask 30 pcs (270 g)
25.69 €
Currently Unavailable
Face Mask - textile, moisturising and soothing, meant for the following skin type(s): sensitive, oily, normal, mixed and dry
THE ORDINARY Squalane Cleanser 50 ml
11.90 €
Currently Unavailable
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
MARY & MAY Lemon Niacinamide Glow Wash Off Pack 30 g
6.59 €
Currently Unavailable
Face Mask - washing means, hydrating, soothing, brightening and cleansing, meant for the following skin type(s): sensitive, oily, normal, problematic, mixed, dry and mature
LEBELAGE Moisture Aloe Purity 100% Soothing Gel 300 ml
7.89 €
Currently Unavailable
Face Gel - moisturising, korean, with a volume of 300ml, for normal skin type(s) - 2.63 €/100 ml
INNISFREE Green Tea Seed Hyaluronic Serum 80 ml
33.59 €
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 41.99 €/100 ml
In the category Korean Skin Care on Alza.sk, we currently have a total of 1068 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Korejská kosmetika