Drugstore HiPP
Drugstore HiPP – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 159
HiPP BIO Pear with still spring water 6× 500 ml
20.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - Bio quality, natural mineral water with fruit juice from pears and lemons, without added sugar, flavourings and preservatives, gluten-free ingredients, suitable for...
HiPP BIO Macaroni with vegetables, peas and pea protein, 6×220 g
16.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
HiPP BIO Cereal-fruit rings for breakfast, 120 g
Amazing Deal
3.39 €
Save 0.40 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - for children from the 15th month, from organic cereals, contains gluten, without added sugar and flavourings, sweetened with fruit, weight 120 g
HiPP BIO Hippies capsule Apple-Banana-Baby biscuits 8×100 g
12.89 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HiPP Organic peach banana mango yoghurt, 8×100 g
12.89 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, s cow's milk, v balení 8 pc(s)
HiPP Organic muesli fruit and yoghurt, 8×100 g
12.89 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, s cow's milk, v balení 8 pc(s)
HiPP BIO Hippies capsule Pear - Apple 8×100 g
12.89 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, gluten-free, no added sugar, lactose free, v balení 8 pc(s)
HiPP Cream for the whole family 300 ml
8.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Cream - moisturising, hypoallergenic, nourishing and soothing, contains aloe vera and shea butter, skin type: sensitive, normal and dry, suitable from Birth
HiPP BIO Hippies Apple-Banana-Maline-Spelt 8×100 g
12.89 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, no added sugar, lactose free, v balení 8 pc(s)
HiPP First oil balm 150 ml
6.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil - 4.39 €/100 ml
HiPP Organic apple banana mango carrot, 8×100 g
12.89 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HiPP First washing foam 150 ml
6.59 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 4.39 €/100 ml
HiPP First bath 200 ml
6.59 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Additives gentle hypoallergenic bath with panthenol and organic almond extract, suitable from the 1st day of life, lubricating, pH neutral, without perfumes and dyes, protects...
HiPP 1 BIO Combiotic 4×600 g
60.90 €
Unsealed - in stock 1 pcs
Baby Formula first, suitable from birth, contains probiotics, contains prebiotics and with cow's milk - 15.23 €/pcs - from 25.38 €/1 kg
HiPP Anti-Reflux 4×600 g
-7 % off new
68.90 €
New 74.29 €
Unsealed - in stock 1 pcs
Baby Formula first, suitable from birth, anti-reflux / Good for posseting - 17.23 €/pcs - from 28.71 €/1 kg
HiPP BIO Apples and bananas with baby biscuits from 4 - 6 months, 190 g
Amazing Deal
from
1.86 €
Save 0.50 €
In stock > 5 pcs
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, no added sugar, 1 pc(s) in the package - from 10.45 €/1 kg
HiPP Babysanft Ultra Sensitive Toilet Paper (50 pcs)
from
2.38 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Moist toilet paper - perfume free, for sensitive skin and alcohol-free, closure with plastic cap, 50 sheets per pack - from 0.06 €/1 pc(s)
HiPP BIO Vegetables with rice and veal from 8 months, 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
Currently Unavailable
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP Organic Goodnight Porridge - 6× 190 g
14.39 €
Currently Unavailable
Milk Porridge semolina, suitable for children aged from 5 months, added vitamins and minerals, no added sugar, with cow's milk and for night use - 2.40 €/pcs - from 12.62 €/1 kg
HiPP Organic Apricots - 6×125 g
10.39 €
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, reduced lactose content, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HiPP BIO First broccoli - 6×125 g
10.39 €
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HiPP BIO First pumpkin from 4 - 6 months, 6 × 125 g
10.39 €
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, no added salt, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 14.84 €/1 kg